Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pár otázek na pavouky a štíry

Před nedávnem jsem začal chovat pavouky a štíry ale na pár otázek jsem ještě nenašel odpověď:
1. Jak poznám že je štír adultní?
2. Jak rozeznám samici štíra od samce?
3. Má se gravidním samicím štírů vytvářet nějaké speciální podmínky aby se dobře rozmnožila?
3. Jak poznám adultního pavouka?

Možná se vám budou zdát začátečnické, ale nikde jsem na ně nenašel jasnou odpověď.

Děkuji všem za odpovědi.

loading...

,, 1, Zacne se mu zvetsovat ,,bricho, tesne pred porodem vypada jako by mel vybouchnout , od urciteho dne brezosti jdou v nem poznat zarodky, pri vyssim stupni muze a byva samice nervoznejsi,agresivnejsi, a vice lozi po terariu.

2 , nemoce.html , jsou tam poznacene pohlavni dimorfismy,,

3, Vetsinu stiru musis chovat samostatne, takze jenom nechat v klidu, u socialnich stiru , ja je necham normalne v klidu porodit ve skupine,mam celkem velke tera kde mam 4 pandiny takze pokad chce tak si zaleze jinde od skupiny, jinak tesne pred porodem dat mimo skupinu a nechat v klidu.

4,, fakt nevim, do pavouku nedelam,, :-D ale rekl bych ze to bude neco podobneho jako u stiru

No, malinko jsi to "popletl" - prvni dotaz znel adultni a abych pravdu rekl, take si nejsem jist. Maji jiste plne vyvinute pohlavni znaky, ale... Nevim. U pavouku - plne vyvinute pohlavni znaky - tzn. u samice prosvita spermateka a u samcu vznika hakovitz vyrustek na bulbu, tedy makadle.

První otázka byla už zodpovězena tak budu pokračovat rovnou 2. Kromě pohlavních desticek se pohlaví dá u některých druhů také celkem dobře poznat podle šířky klepet, ale to chce mít něco na porovnávání.
3. dobrý je pokud štíry chováš ve skupině samici před porodem oddělit. A hlavně samici dopřát klid a nerušit jí.
4. adultní pavou se pozná podle svleků a velikosti. vím že timhle t sai moc nepomůžu ale dá se říct že většina pavouků se dá prohlásit za adultní tak okolo 10 až 12 svleku. to se samozřejmě netýká samců.