Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zase o svícení (UVB)

Letos nemohu zelvu zimovat a tak jsem ji koupil kompaktni zarovku Repti Glo 10.0 26W kvuli UVB. Na strance http://www.euzelva.cz/stranka/zelvy-mereni-zdroju- uv-zareni nema spatne hodnoty. Potom jsem ale narazil tady na poradne na clanky, ze tato lampa muze byt nebezpecna. A tak se chci zeptat, jak to tedy je? Podle merenych hodnot UV indexu by se dala umistit do vzdalenosti 10-15 cm od zelvy a melo by to byt bezpecne a hodnota UVB jeste neni uplne k nicemu. Az bude leto, tak bude zelva samo venku, ale ted pres zimu to musim nejak vyresit. Jinou zarovku uz si ted nemuzu dovolit, tak mi jde o to, jestli ji mam vubec pouzivat, nebo uplne vyhodit. Diky

(teda pokud s nima nepálíte přímo do očí jedince.A to si nedokážu vůbec představit)

Tak to je přesně to,co je dost důležité.Také znám pár lidí,co mají problémy s Agamama.Ale když jsem se podíval do terária,tak měly UVB zářivku mírně šikmo vůči očím,místo aby měly zářivku nad zvířetem.A zdá se mi že tyhle dotazy,Jestli ta či ona žárovka je nebezpečná,nebo bezpečná mi příjdou bezpředmětné,protože jak už MadMike říkal,i totožné zářivky můžou mít úplně jiné záření.A po delší době se to rozchází úplně.Příjde mi že vírobci těhle svítidel do terárijí ani neví co vyrábějí,protože když to pak někdo ze srandy přeměří,tak zjistí že tam buď UVB není vůbec,nebo je ho tam až moc.Takže jediné co zbívá,je to,že si každý koupíme měřák,nebo každou zářivku pošloeme někomu jako je MadMike,aby nám jí přeměřil.:-/Protože na to by člověk musel mít maturitu,a ani tak by tomu nerozuměl.Koupím zvířátku světlo,na kterém je napsané,že je vhodné přímo pro to či ono zvíře,a přitom to tak vůbec není a tak vyhazujeme vesele peníze do koše.]:)Inu marketing je sviňa3-[