Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 3měsíční agama ztrácí chuť k jídlu

Dobrý den, máme tří měsíční agamu vousatou a nějak nám přestavá žrát. Jedna tak 10cvrčků za den a trošku zeleného. Teď sní tak 4 cvrčky za den a hodně zeleného. Stolici má každý den-někdy i dvakrát za den.Připadá nám stále dost živá a vitální. V teráriu máme topný kámen a uvb,uva žárovku. Celé terárium je dobře osvětlené a agama mění místa ,,relaxu´´.Jednou je pod světlem,jednou mimo něj atd. Nevíte čím to je,že začla jíst míň?Děkujeme za odpověď.

Není důvod se plašit.
Vypadá to že doma máte vegana :-D

jak často spestřujete stravu? (seranče-kobilka-nějaké ty larvy .. atd)
a jak často cvrčky sypete vytamínama??
Jak vytamíny tak dokola ta samá potrava ji nemusí sedět.

Ja na čas cvrčky uplně vyřaďil z jídelníčku.Už je prostě jedna pogona nechtěla.Přešel jsem na šváby a to byl zase cvrkot ;-)

Tak to jsme rádi,že se nic neděje!!Po kousku zeleného se hrne jako zběsilá,ale cvrčky pomalu vyřazuje z jídelníčku:-DStravu jsme zatím nezkoušeli střídat,dostávala furt cvrčky,mrkvičku,zelí,pampelišky atd.Tak to hned jak bude možnost,tak obstaráme něco neobvyklého,podle Vašeho doporučení např. šváby a uvidíme jestli to zabere.Na cvrčky dáváme vitamíny každý den-vždy na jednoho cvčka,občas dáme vitamíny(roboran pro plazy)i na zelené.To bez problému agama sní.Děkujeme moc za rady!!

Dobře,tak to do ní nebudeme tolik cpát. A ještě jedna otázka,jestli můžeme....právě se nám začla svlékat a je poněkud nesvá-taková i agresivnější bych řekla. Hodně se nafukuje a to i když na ní nesaháme. Furt běhá po terárku a je celá bez sebe. Kůži jsme jí částečně sundali,ale furt je z oho paf. Je to nafukování normální?Co myslíte?

to jste zatajila tocela duležitou informaci že se svlékala :)
Vysvětluje to i menší chutě k jídlu ... řekl bych že je to docela svědí ...
Je škoda že sjem nikdy nenatočil co dělali mladé agami když si chtěly oloupak kůži pod krkem :)
Po větrání se vozili (nejprve jedna pak to okoukala druhá) nahoru a dolu .. byla to sranda :)

Já se loupat z kůže tak bych asi také nebyl ve své kůži hehe.

BTW.Není se čeho obávat .. je pravda že třeba na prstech může stará kůže zpusobit i amputaci prstů,ale nikdy jsem to neviděl u vousatek ...

Jeejej to jsem nevěděla,že na ten apetit má vliv i svlékání kůže. Ale ona začla být méně žravá už předtím,ale díky vašemu uklidnění jsme hned klidnější. To muselo být zábavné :-D To ta naše jezdí neustále po bříšku po kameni. Když jí povlhčíme aby se jí kůže lépe svlékala, tak se na nás ,,naštve´´ a začne řádit po terárku, je to docela legrační pozorovat mladé agamy!!

Tak jedna z mých dvou agamek jezdí po větvi jak na klouzačce,vyběhne nahoru a hurá po bříšku dolů.Také se svlíká a už je to potřetí,takže vím,že je to v pořádku a že se tak škrábe a zbavuje kůže.A když jí rosím,tak je také naštvaná,naučila se hezky pít z misky už druhý měsíc a ted nemá ráda postřiky:-)Mám dvě a ta druhá prostě flegmaticky počká až jí vezmu a lehce jí tu kůži sloupnu,řekla bych,že je taková rozumnější.Je ale krásně koukat,jak se občas po terárku baví.Jsou to takové mé děti.Mám ještě roční gonyosomku,krásného hadíka,ale ten už takhle neblbne,ale zase jeho lovení vynahradí vše:-)
Přeji hodně úspěchů s chovem