Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem začátečník s želvou... nechce žrát...

Dobrý den,
potřebovala bych poradit... Dostali jsme želvu.. jedni lidi ji chtěli vyhodit a tak aby se zachránila tak jsme si ji vzali... ale nemáme vůbec žádné zkušenosti se želvou.. máme doma spoustu zvířat, ale žádné terarijní...

jedná se o želvu ozdobnou a je velká asi tak 5 cm... a prej je stará tak 1,5 až 2 roky... dostali jsme ji s akvárkem (podle mě velmi malým -30 x 20 x 20 cm) a kamenem, kde má souš... krmili ji granulemi pro želvy....

prvních pár dnů jsme měli želvu jen tak a ni ji nesvítili.. protože jsme vůbec nevěděli..ale vše sem se snažila nastudovat na internetu.. a teď už ji teda svítíme a na dno akvárka ji koupili kamínky a želvíka do vody... myslím ale že za těch prvních pár dnů jsme udělali spoustu chyb... a myslím že je želva teď nemocná... asi nachlazená... hodně sýpe a hlavně vůbec nežere !!! což je největší problém.. vůbec nevím jak ji přimět žrát...

do akvárka ji svítí lampička.. teda jen přes den.. přes noc ji vůbec nesvítím (někde sem četla že se má svítit jen 10 hod. denně) voda má asi něco kolem 22 stupňů a na souši bude asi víc... četla jsem že aby se uzdravila.. tak musí mít skoro 30 stupňů.. takže jsem chtěla koupit dnes topítko do vody.. ale z důvodu velmi malého akvárka se tam žádné nevleze... ale už pracujem na koupi většího akvárka.. takže bysme koupili i to topítko... ale na druhou stranu se mi zdá že ji zima není... většinu dne tráví na stupínku na souš... celá je pod vodou a má venku jen hlavu.. a dělá jako by se vyhřívala..

mohla bych teda poprosit o radu jak ji přimět aby začala žrát ... děkuji za radu..

S pozdravem

Jana Bednářová

Ahojky...

želva nám roste a řekla bych, že se má i dobře.. i jsme ji naučili žrát mimo akvárko.. zatím krmíme stále denně - srdíčka, patentky, kuřecí maso... granule už vůbec žrát nechce...

ale chtěla bych se zeptat jestli je normální, že se ji odlupuje kůže... řekla bych že nejvíc na krku... ale i na nohách...

doufám že je to tím jak roste... ale radši se ptám..abysme něco nepodcenili..

díky za rady...

svlékání normální je, akorát kdyby se svékala hodně a pořád, šli z ní pořád cáry kůže, tak to je většinou nedostatek/přebytek AD vitamínů. Podle krmné skladby ale spíš nedostatek. Patentky jsou ok, ale to kuřecí by bylo lepší dávat spíš jenom občas z nouze. Nahradit ho malýma šnekama, žížalama, rybičkama nebo rybím masem i s kostma, myším holetem, cvrčkama- chce to spíš biologické krmení s balastem a dostatkem přirozených vitamínů a minerálií. Chce to hodně přirozeného vápníku ve formě drobných kůstek nebo ulitek. Taky neuškodí dát jí na hladinu sépiovou kost, hodně želv ji rádo kouše. V libovém kuřecím mase a srdíčkách je minimum balastu a málo vitamínů a minerálií, sice ji to zasytí, ale nic moc jí to nedá. UV světlo má?