Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama vousatá zavírá jedno oko

Tak musím říct, že souhlasím víceméně s oběma.

Potíže podle všeho měla jen určitá série.
Mělo by to tak být, nicméně v tom je docela velkej zádrhel. Nikdo neví, co kde mají prodejci skladem, takže pokud nemáš měřák, nemůžeš absolutně vědět, co vytáhneš z krabičky. Tozn. nemůžeš si být jistej, jestli vzdálenost, kterou si určíš kompakt-zvíře je správná. Dá se tomu samozřejmě předejít tím co píšeš asice
doporučuju zdroj UV-B umístit v teráriu tak,aby mělo zvíře možnost se před ním schovat
- to by měl být uplný základ.
Kdyby nebylo těchto podělaných seriích (v minulosti ale taky, tam byl problém zase v tom, že UV metry nebyly rozšířené mezi chovateli tak jako dnes a ty kompakty prostě UV neměly žádné), RG10 by byly jistě nejvýkonnější kompakty na trhu. To uznám i jako zarytej odpůrce Repti-Zlo, na druhou stranu víc není vždycky líp a u UV to platí taky.
Zkuste se seznámit s někým kdo zmiňovaný problém má/měl. Pokud někoho takovýho osobně poznáte a bude to opravdový chovatel (ne jen PETař), tak mě s ním prosím seznamte.
Tak těchto lidí jsem už potkal (většinou virtuálně) poměrně slušnou řadu - někteří sem na TP chodí/chodili také, ale pochybuji, že se budou chtít ozvat. Tady na poradně ty problémy potvrdili v diskusích myslím dostatečně věrohodní chovatelé.
A kdyby se z toho neudělalo haló, jak myslíš že to dopadne? Ty firmy musí jasně vidět, že si chovatelé nedají srát na hlavu a to jediný je přiměje vyrábět kvalitnější výrobky. Třeba díky Frances Baines z uvguide.co.uk se z trhu stáhlo už nespočet vadných (třeba naposled asi před půl rokem celá jedna serie MegaRayek, Trexek a Komodo lamp :-D) či nebezpečných lamp a výrobci koukají své chyby napravit.
(jakýsi zánět oka z UV-C, které kompakt vyzařova společně s UV-B)
Jedná se o photokeratokonjuktivitu způsobenou UVB zářením ve vlnových délkách pod 300nm - čiže lampy obsahují UVB záření ve vlnových délkách, které se v solárním záření na zemském povrchu nevyskytuje(možná někde v 6000m.n.m.). Vzhledem k tomu, že používáme UVB zdroje právě proto, abychom zvířatům nabídli co nejpřirozenější podmínky, je toto samozřejmě absolutně nežádoucí. Jak už jsem říkal víc není vždycky líp. Jinak tohle je obecnej popis, všechno je to daleko složitější, záleží i na použitém fosforu v lampách apod., tohle důkladně popsat, tak bych tu seděl celej den.

Jinak v dnešní době, kdy má každej informací tolik, kolik chce a výborná světla jsou běžně dostupná mě něhorázně frustruje fakt, že si chovatelé pořídí dejme tomu pogony a prdnou jim do terárka kompakt se žárovkou - no fuj! :-)
A že je to drahý a sežere to hodně elektřiny? no tak si kupte užovky ;-) Ale je to každýho věc a abych pravdu řekl, je mi to docela putna. Co mi není rovno, po tom je mi víte co ;-)

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny