Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mládě krajty bradou vzhůru

Pekny den, dnes jsem pres kuryra prijala mlade regiusky. Jiz mi takto prislo mnoho plazu, nicmene toto jsem jeste nevidela, tak prosim o radu. Samozrejme regiuska je po ceste v soku, nicmene uplne se ji po vybaleni klepala brada. Po preneseni do terarka se smotala do klubicka, hlavu na nahore, ale bradou dolu. Vodu ma k dispozici, nechavam ji v klidu, zije. Je to normalni? Dekuji
Martina

Sory, ale já přišla takhle před pár lety o 5 regiusek, měli podobné příznaky a vychcípala mě půlka chovu, posílala jsem pak vzorky do Německa a byl to paramyxovirus. Raději být na vše připraven než potom koukat jako sůva z nudlí

Naprostý souhlas, jen už se mi to včera nechtělo psát :-)
A jen tak mimochodem:

první příznaky jsou apatie, nechutentví, později se dotstaví křeče a v posledním stádiu smrt

tohle je popis který sedí na téměř všechny případy, kdy plazy umírají... mimo jiné i třeba na prochladnutí, či otravu.