Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mládě krajty bradou vzhůru

Pekny den, dnes jsem pres kuryra prijala mlade regiusky. Jiz mi takto prislo mnoho plazu, nicmene toto jsem jeste nevidela, tak prosim o radu. Samozrejme regiuska je po ceste v soku, nicmene uplne se ji po vybaleni klepala brada. Po preneseni do terarka se smotala do klubicka, hlavu na nahore, ale bradou dolu. Vodu ma k dispozici, nechavam ji v klidu, zije. Je to normalni? Dekuji
Martina

Had by se neměl klepat ani po dlouhé cestě, hlava položená na bok značí, že had je zesláblý, čemuž odpovídají i slabé reakce. Zřejmě je na tom dost bídně, předpokládám, že jde o importovanou krajtu, kterou je třeba si vybírat osobně, protože pokud si jí necháte poslat, tak věřte, že většina prodejců Vám pošle horší zvíře (prostě se zbaví zvířete, které je při osobním odběru neprodejné). To ani nemluvím o dalších problémech při zasílání v poměrně studeném až mrazivém počasí. Bohužel se těžko radí na dálku bez bližších informací a osobního vidění zvířete. Potřebuje jistě zavodnit, dodat nějaké vitamíny a výživu (duphalyt + b komplex, c apod.), což je ale práce spíš pro veterináře pokud nejste zrovna zkušená chovatelka. Pila krajta sama? Hodně?

Takhle bohužel vypadá umírající had... ty šupiny možná po špatném svleku jsou celkem malichernost, stav hada je zřejmě horší, alespoň to tak vypadá. Rád bych se mýlil...
Mimochodem, nerad kritizuji, ale ještě ke všemu si ani nepořešit příjem zvířete sama, podle mě to je prostě jen nezodpovědnost, není přeci problém dohodnout termín poslání. Vzhledem k tomu, že je v každém kraji minimálně jedna burza měsíčně, nějaký chovatel a nebo firma zabívající se dovozem a prodejem zvířat (nepočítám-li desítky zverimexů, což není vždy dobrá volba), v Praze dokonce burzy dvě do měsíce, tak nechávat si posílat zvířata je lenost (finančně to moc levněji vzhledem k cenám kurýra nevyjde) a nikdo se nemůže ani moc divit, když to nedopadne dobře. Nikdo přeci nemusí mít živého (zatím) tvora hned...

Co poradit? Zkuste co nejdřív slušného veterináře. Pokud bude pozdě, tak je dobré si nechat napsat pitevní protokol a za jeho pomoci se domáhat navrácení peněz, protože i na zvíře se vztahuje nějaká záruka.

evidentne jde o problem chovatele.

Spíše jde o problém ten, že si někdo nechává posílat zvířata poštou. Navíc zvíře zabalené v nějaké krabici kde nelze jakkoliv udržovat vhodné teploty a to ani nemluvím o tom, jak se s balíčkama asi na překladištích, v autech a vlacích zachází ... Sory, ale tohle bych já nikdy tomu zvířeti neudělal. Ani jako prodejce, ani jako kupec ... ]:(

Podle mě by se zvířata neměla vůbec posílat poštou, považuji to za jakousi formu týrání a stresování zvířete. Když už někdo zvíře chce, měl by si ho jít koupit osobně a na místě si ho i prohlédnout. Je mi té krajty líto, ale takhle to dopadá, když se kupuje zajíc v pytli.

pokud si chovatel na burzu veze svoje zvířata určená k prodeji, tak neveze v malé papírové krabici zamotané izolepou, nepřehazují se z vozu do vagónu, kde je zima a posléze opět nevytahujou někde na péróně. Nejde tady o převoz samotný, ale asi nikdy jste neviděla zacházení lidí s balíčky. A nevěřím, že balík s nápisem "živé zvíře" znamená, že s tím všichni budou jednat jako v rukavičkách ... bůh ví, kolikrát ta bedna navíc spadne ... ]:(

Dle vasich prispevku ruznym chovum moc nerozumite, tudiz vase vygadreni nebudu brat v potaz....:)

- Nejde tu ale o chov jako takový ! Tato věta byla jen vaše obrana proti mě. Zkuste popřemýšlet, co to zvíře prodělá někde v té krabici, když okolní teplota je nyní např. 10°C, nebo naopak když je v létě 30° a více... Nebo když si dělníci ČD podávají hodem bedny apod. A nepřirovnávejte transport k cestě na burzu. Tam se plazy vezou většinou ve vytopeném autě až na místo burzy a zase zpět do nějakého chovného boxu.

Ono do jisté míry by to mohlo být "týrání zvířat" ... Jedná se o převoz v silně nevyhovujících podmínkách, jenž mohou zavinit újmu nebo smrt zvířete ...

Ale klidně se do mě pusťte znovu. Já si alespoň hada jel vybrat sám. Nejprve sem si vybral teraristu, pak u něho hada. A rozhodně nelituji toho, že jsem si pro měho jel 100 km a 100 zpět... V tomto mám čisté svědomí!

Jako sory, ale já prostě tohle posílání zvířat fakt nesnáším ... :!:

Omlouvam se za mylnou informaci, krajta pochazi z chovu zkuseneho chovatele, ktery pravidelne prodava na burzach. Spatne jsem si precetla poznamku s importem. Nicmene krajta se nyni jiz stihla nejak rozmotat, zarajzovat si po terarku a nyni se vyhriva u zadni steny...tudiz budeme doufam, ze byla pouze presla mrazem a vse bude ok... za prispevky vsem dekuji!
Martina

krajta pochazi z chovu zkuseneho chovatele, ktery pravidelne prodava na burzach. Spatne jsem si precetla poznamku s importem.

Velmi úsměvné... pakliže tomu věříte, pak jste velmi naivní, za posledních xy burz by se dali odchované krajty tam prodávané spočítat na prstech jedné ruky velmi nešikovného truhláře (Tímto se omlouvám těm několika borcům, kteří krajty opravdu množí, i když bohužel v množství menším než velkém). Problém ovšem není ani tak v tom, že je to import, ale pokud někdo posílá (a tedy i objednává) v tak chladném počasí krajtu (předpokládám, že se nejednalo o dovoz temperovaným dodávkovým automobilem s nějakou dražší kurýrní společností) musí počítat s následky (nemluvě o morálce prodejce i nakupujícího, který vědomě vystavuje zvíře nestandardním podmínkám) stejně tak při koupi zvířete bez osobního výběru.
Snad to krajta "rozchodí" bez větších problémů.
A nemylte se většina CHOVATELŮ (tedy opravdových chovatelů beroucích v potaz zdraví svých zvířat) se snaží vždy brát zvířata osobně, aby podobným problémům předešli.

paramyxoviry, patří mezi viry, tykže na ně neexistuje žádná léčba, první příznaky jsou apatie, nechutentví, později se dotstaví křeče a v posledním stádiu smrt. Přenáší se zduchem, záleží na dané imunitě jedince, více se dočteš v odborné literatuře, nechci zabíhat do detailů, aby mě někdo nenařkl že fušuji veterinářům do řemesla. Pokud nic neseženeš o paramyxovirech, napiš mi na email ( hadalik@seznam.cz)

Sory, ale já přišla takhle před pár lety o 5 regiusek, měli podobné příznaky a vychcípala mě půlka chovu, posílala jsem pak vzorky do Německa a byl to paramyxovirus. Raději být na vše připraven než potom koukat jako sůva z nudlí

Naprostý souhlas, jen už se mi to včera nechtělo psát :-)
A jen tak mimochodem:

první příznaky jsou apatie, nechutentví, později se dotstaví křeče a v posledním stádiu smrt

tohle je popis který sedí na téměř všechny případy, kdy plazy umírají... mimo jiné i třeba na prochladnutí, či otravu.