Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem posielane postou

chcem sa opytat ake mate skusenosti s posielanim zvierat postou??? kebo chcem kupovat agamu bradatu a ten co ich predava ze ich stale posiela postou tak sa chcem spytat ci sa jej moze alebo nema co stat...dakujem za odpovede :)

1) zadavatel se v dotazu ptal na postu - ne na kuryra CD...
2) nevim jak Kuryr CD ve vasem okoli, ale vseobecne se zvirata prepravovat nesmi - -3863.. Povolena je pouze instradovana zasilka (bod 245 sppo) zivych zvirat (napr na vystavy a verejne akce) = napise se zadost ve ktere se musi urcit minimalne 10 cilovych stanic a teprve po jejim prozkoumani a schvaleni (trva to 20dni) se muze neco poslat - stoji to 500czk za zadost + 240czk za poslani zasilky - predpokladam ze toto si prodejce pripocte k cene... At pocitam jak pocitam - benzin by me vysel levnejc a este bych videl chovne podminky zvirat u prodejce doma...
4) kuryr navic funguje jen mezi nekterymi vybranymi stanicemi = nelze prepravit zasilku z nejake zapadle hornidolni do jeste zapadlejsi dolnihorni (mysleno vseobecne a ne na zadavatele puvodniho dotazu)...
5) mama moji kolegyne dela na zeleznici - ziva zvirata se uz 2 roky neprepravuji kvuli komplikacim a pod = proste vam zamitnou zadost...
6) to neni o cernote - jde o to ze pokud se neco po...re tak nakupujici nema zadny pravni narok na reklamaci a pod. neb prijetim neschvalene zasilky (napr nepravdive oznacene jako neco jineho) by porusil prepravni poradek...

ja som odstupil od toho nakoniec...ved to ja som volal s tym od koho som hcel kupovat a on ze na balik napise ze kvety a ze je to krehke no ale pozrime sa na to aj ako zaobchadzaju s tymi balikmi na poste ci napisete ze je to krehke alebo nie hadzu to vsade mozne a neviem prislo mi to aj take blbe ze zvierata posiela postou a este ked mi povedal do telefonu ze to pride do troch dni tak to ma odradilo najviac cize podla mna nieje dobre posielat zvierata postou.