Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pochlubte se - Terária XI.

Dovolím si opět založit nové vlákno Pochlubte se - Terária XI. .. Tak jedem :))
1. nově osázené terárium mučenkami - ty to ještě víc porostou, kdy zadní stěna nebude vůbec vidět.Obyvatel zatím žádný - možná nějací menší anolisové, žáby atp.
[http://i932.photobucket.com/albums/ad163/bazilisek /photobucket1.jpg]

tady pro boiga dendrophila dendrophila
[http://i932.photobucket.com/albums/ad163/bazilisek /photobucket3.jpg]

Na začínajíciho teraristu slušný ;) Jenom, na té pravé straně je jen jedno takhle malinký větrání? Možná jsem přehlédla další, ale pokud ne, tak je jen takhle maličký proužek opravdu docela málo... Já mám taky regiusku v teru 100x60x60 a větrání mám 5cm široké a po celé horní stěně. Bylo mi to tak i doporučeno od jiných chovatelů.

Hlavně by to chtělo úkryt. Pak by se hodila nějaká silnější větev, na té co tam máš si moc nezaleze. V poslední řadě bych ten papír mezi skly vyměnila za "naohýbaný drát", vypadá přece trochu líp.
Jinak dobrý a víc není třeba doplňovat:-).
Jo, málem bych zapomněla. Nejlépe je dát úkryty dva - jeden "suchý" na teplejší místo a jeden vlhký (vyplněný vlhkým rašeliníkem nebo mechem) na chladnější místo.

Nevím, jestli je to fakt s tím průvanem - mám přesně takhle umístěné větrání v novém terárku Podarcisek, ale menší ďury (jak menší dlaň bez prstů), a při zkušebním provozu jsem zatím žádný "fičák" neregistroval (spíš naopak nevím, jestli u mně to větrání stačí...) taky hodně záleží na konkrétním umístění terka v místnosti, jak se tu dříve už psalo...

Ahoj,

toto terárium jsem SAMA vytvořila z akvária v létě 2009. Hadi se zdají být v něm spokojení, dokonce se mi už i rozmnožili.
Stěny jsou z polystyrénu + lepidlo na tapepy + lak. V jedné části mají lignocel a v druhé akvarijní kamínky. Světlo jsem dříve měla zavěšené, ale bohužel mi vlhkem zhořelo, tak mám tera žárovku v lampičce.
Kdyby někdo měl nějaký návrh vylepšení, klidně písněte :)

[http://img143.imageshack.us/img143/6769/pb170093.j pg]

v tom vetsim formikariu je druh španelskyho mravence Messor Barbarus-zrnojed a v tom druhym je naš cesky mravenec obesny - Lasius niger, mravenec odchytnutej venku v Brne kousek od meho bydliste( jen tak si sedim na lavicve s kamosem a hele asi 2 kralovny se prochazeli primo podemnou tak sem neodolal a dneska ma asi 150 delnic).Chov mravencu je opravdu zabavnej konicek, prirovnavam to jako: ribicky v akvariu jenže bez vody :-) (taky si clovek na ne nesahne)Jinak je hrozne moc druhu od malejch po uplny obry ze všech koutu sveta....Jsou druhy ktery jsou uplne nenarocny a i naopak....