Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pochlubte se - Terária XI.

Dovolím si opět založit nové vlákno Pochlubte se - Terária XI. .. Tak jedem :))
1. nově osázené terárium mučenkami - ty to ještě víc porostou, kdy zadní stěna nebude vůbec vidět.Obyvatel zatím žádný - možná nějací menší anolisové, žáby atp.
[http://i932.photobucket.com/albums/ad163/bazilisek /photobucket1.jpg]

tady pro boiga dendrophila dendrophila
[http://i932.photobucket.com/albums/ad163/bazilisek /photobucket3.jpg]

Když se podíváš na celkový pohled tak vidíš mezi terkem a horní skříňkou hnědý pruh, to je dutina 10cm tam je propojený větrání z dutiny a terka směrem za skříňku.Ta bodovka je ledka (ty se skoro nehřejou)1,2w svítí v ní 16 led diod a to větší světlo je obyčejná žárovka (zdroj tepla).V terku je vidět nahoře větrací mřížka. Dalo mě to docela fušku než jsem to domyslel až do konce.

Tak to jo, to je pak v pohode. Ja mam zapustene dve 20 W bodovky na 12 V pro vyhrivani, a odvetravani je u nich (a u trafa) zalezitost kriticka. Okoukaval jsem zabudovani bodovek v kuchynskych linkach, kde jsou nekdy taky jen parcentimetrove prostory pro odvetrani, nicmene v kuchyni nima nikdo nesviti 12 hodin denne. Proto me zaujalo Tve usporadani. Ted se totiz snazim vymyslet, jak na terarko postavit dalsi terarko, a moc mi to nejde.

Kdyz uz si tady tak piseme (ale uz naposled, priste uz to pujde kdyztak prez SZ), tak taky musim rict, ze jsem stravil hezky dil casu teoretickou prupravou. Kupodivu tady na TP neni nic relevantniho, a ze jsem se prohrabal kdecim. Zrejme nezbude nez si to nanecisto vyzkouset, hezky cely den dovolenou v kresilku s knihou a hasicim pristrojem na kline :-).

Ahoj, z korku to neni - nikdy jsem ho ani neměl. To v tom videu u boigy je z lepidla na dlaždičky a je to postříkaný sprejem na dětský hračky a to terárium tady nahoře ( to poslední ) je z pěny na kterou jsem nasypal kameny a dal tam i nějaké velké- ta pěna která se jakoby vyvalila ven, tak tu jsem posypal pískem..- všechno je moje práce;-)Děkuji

želva to má super, možná by ale ocenila nějaký úkryt... u užovek nejde vidět celé tera, jen jeho část ale vypadá pěkně... a hroznýš to taky nemá až zas tak zlé (i když opět nevidím celé tera), ale myslím že tam miska na vodu je pro něj malá, určitě by mu bodla větší aby se mohl celý namočit... :-)

Želva úkryt kdysi měla, ale nikdy do něj nelezla, teď nejraději spí pod lampou, i když zrovna nesvítím, vyhrabala si tam takový důlek a už se z něj nehne:) Užovky to měly jen provizorně, byl to odchov, dneska už jsou u nových majitelů a hrozňa se už koupe v bazénku, má větší terko,ale na té fotce to terárko je vyfocené celé.

Větev tam byla, ale tu uplně ignorovala...za 4 měsíce jsem jí tam neviděla ani jednou.Jedinej kdo na ní přebejval, byl potkan:)tak šla větev ven.Teď chodí alespoň na jeskyni...jinak kytky jsou cordyline kiwi a nephrolepis, to třetí bohužel nevím:( no a klasickej mech:)

Jo bohužel je....Jenže nemám hezčí téhle velikosti....ale už se chystám na ohrádku (až bude čas:)Já totiž nejsem ta, co by běžela do zveráku a koupila pěknou značkovou misku:)Celé to terárko mě vyšlo na 800 stovek a to z toho je nejdražší ta hnusná umělá kytka:)

Na začínajíciho teraristu slušný ;) Jenom, na té pravé straně je jen jedno takhle malinký větrání? Možná jsem přehlédla další, ale pokud ne, tak je jen takhle maličký proužek opravdu docela málo... Já mám taky regiusku v teru 100x60x60 a větrání mám 5cm široké a po celé horní stěně. Bylo mi to tak i doporučeno od jiných chovatelů.

Hlavně by to chtělo úkryt. Pak by se hodila nějaká silnější větev, na té co tam máš si moc nezaleze. V poslední řadě bych ten papír mezi skly vyměnila za "naohýbaný drát", vypadá přece trochu líp.
Jinak dobrý a víc není třeba doplňovat:-).
Jo, málem bych zapomněla. Nejlépe je dát úkryty dva - jeden "suchý" na teplejší místo a jeden vlhký (vyplněný vlhkým rašeliníkem nebo mechem) na chladnější místo.

Nevím, jestli je to fakt s tím průvanem - mám přesně takhle umístěné větrání v novém terárku Podarcisek, ale menší ďury (jak menší dlaň bez prstů), a při zkušebním provozu jsem zatím žádný "fičák" neregistroval (spíš naopak nevím, jestli u mně to větrání stačí...) taky hodně záleží na konkrétním umístění terka v místnosti, jak se tu dříve už psalo...

Ahoj,

toto terárium jsem SAMA vytvořila z akvária v létě 2009. Hadi se zdají být v něm spokojení, dokonce se mi už i rozmnožili.
Stěny jsou z polystyrénu + lepidlo na tapepy + lak. V jedné části mají lignocel a v druhé akvarijní kamínky. Světlo jsem dříve měla zavěšené, ale bohužel mi vlhkem zhořelo, tak mám tera žárovku v lampičce.
Kdyby někdo měl nějaký návrh vylepšení, klidně písněte :)

[http://img143.imageshack.us/img143/6769/pb170093.j pg]

v tom vetsim formikariu je druh španelskyho mravence Messor Barbarus-zrnojed a v tom druhym je naš cesky mravenec obesny - Lasius niger, mravenec odchytnutej venku v Brne kousek od meho bydliste( jen tak si sedim na lavicve s kamosem a hele asi 2 kralovny se prochazeli primo podemnou tak sem neodolal a dneska ma asi 150 delnic).Chov mravencu je opravdu zabavnej konicek, prirovnavam to jako: ribicky v akvariu jenže bez vody :-) (taky si clovek na ne nesahne)Jinak je hrozne moc druhu od malejch po uplny obry ze všech koutu sveta....Jsou druhy ktery jsou uplne nenarocny a i naopak....