Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Umístění větrací mřížky

Zdravím. Mohl by mi někdo poradit s umístěním větracích mřížek? Budu stavět tera z OSB pro hroznýše o rozměrech 150x60x60. Mám větrací mřížky 417x77 mm (2ks), které chci umístit na zadní stěnu v horní části. Dále pak 150x60 mm (2ks), ale u těch menších si nejsem jistý s umístěním. Čelní stěna bude ze dvou skel na šoupačkách a nevím zda bude lepší ty mřížky umístit pod šoupačky dopředu nebo do spodní části na boční straně. Už jsem několikrát pročítal některé příspěvky, ale úplně jistý si nejsem. Nechci tam mít průvan, ale zase dobrá ventilace je důležitá, proto udávám veškeré rozměry. Za každou radu nebo informaci každopádně děkuji.

Každopádně díky za tvůj názor. Taky jsem někde četl, že by mřížky měly stačit na zadní stěně, protože mezi skly prochází vzduchu dost. Ty malé mřížky mohu přidat kdykoli, pokud by to nestačilo. Ještě jednou díky za příspěvky.:-)

max můžeš nalepit kousek gumy na boční stěnu aby šoupačky nešli uplně dovřít a tím ti také vznikne větrání ...

Tím vznikne maximálně ideální prostor pro strkání (a následné odření) čumáku hada při pokusech se tam narvat a pokud nebudou šoupačky zajištěné, tak se odsunutí a úprk zcela jistě vydaří.
Bohatě stačí mezera mezi skly, vzduch není nijak hustý a opravdu se tou štěrbinou snadno nasaje a obmění.
Pokud chcete mít jistotu větrání, není nic snazšího než menší větračky dát do dostatečně vysokého rantlu pod dvířky a nebo do spodní části zadní případně jedné boční stěny, ale většinou bohatě postačuje jen dostatečně velká větračka v horní části a nasávání vzduchu zajistí mezera mezi šoupacími skly.