Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chovatelé štírů

Jsou tady na teraporadně nějací chovatelé štírů z Prahy a okolí( ale není podmínkou)? Měl bych zájem o výměnu informací a nějakej ten pokec o těhle potvůrkách. A rovnou přidám otázku: mám pár B. jacksony v 5 svleku a už je u nich dobře patrný pohlavní dimorfizmus. Mohu je dát už dohromady na páření? :-D8-)
Změna předmětu, původně: Chovatelá štírů (MadMike)

loading...

Jo vám sem slibovalk štíry E. flavicaudis. úplně sem na to zapomněl. Bohužel jsem byl ted pryč a při příjezdu domů sem zjistil že z Flavicaudisů mi zbyli jenom Dvě březí samice]:( takže pokud byste chtěl nějaká mláďata tak snad budou. A tohle vlákno sem zakládal spíš s ůmyslem takovýho pokecu o štírech:))

Jaký máš všechny druhy štírů? Klidně přidej foto, rád se podívám.

Já teda taky nějaký fota dám, aby se neřeklo. :-)

Iomachus politus - samice
http://tera.poradna.net/file/view/7191-dsc04937-jp g

Pandinus imperator - samice
http://tera.poradna.net/file/view/7192-dsc04966-jp g

Buthus occidentalis - samice
http://tera.poradna.net/file/view/7193-dsc05142-jp g

Heterometrus swammerdami - pár
http://tera.poradna.net/file/view/7194-dsc05197-jp g

Zdravím mám problém Moje štířice heterometrus petersii přišla o klepítko. To by nebyl zas takový problém ale nafoukl se jí hrozně zadeček a nevím co s tím. Od té doby co jsi zlomila to klepeto se jí ten zadeček nafukuje ale jen ten zbytek těla ne. Ostatní jí mezi sebe nechtějí žije v ústraní a vůbec neleze do skrýší. Je malátná a skoro nelozí. Poraďte mi prosím co s tím. Pište mi prosím na mail vyskoca@centrum.cz děkuji

Také mám jednoho a mám dotaz dostal jsem ho jako dárek a je ze zverimexu ale zdá se mi nějaký ustrašený během dne vůbec nevýjde a v noci takmax na 3 min se jde podívat před kůru stromu a to je vše když poté další den kůru zvednu je tam a spí ... Čím to může být?Nebo je to normální??Díky

Jo je to normální:-D ničeho se neboj oni štíři nejsou přes den většinou aktivní, ale zato to doháněj v noci. a to že si ho neviděl, počítám že si ho nepozoroval celou noc, jak v noci aktivuje neznamená že po terárku nepobíhal.]:)
jinak hodně štěstí v chovu. jsou to skvělý potvory8-)

čau,jak ses ptal na ty B.jacksoni,myslím že v 5.svl je můžeš klidně dat k sobě,sežrat by se snad neměli.Jen je předtím dobře nakrm.
Jinak s tím pohlavním dimorfismem u nich je to různé,asi podle teploty,mě samci dospěli většinou ve 4. ale i v 5.svl.
Já chovám:
Tityus euadorensis
T. magnimanus
T.stigmurus
Heterometrus spinifer
Opisthopthalmus boehmi
Grosphus flavopiceus
Babycurus jacksoni
:)

Jo už sem se rozhod a samice je naparena( viděl sem je]:)) Já sem ted taky neco přibral
tak nějaký ty novinky:
Liocheles australesiae
Tityus serulatus
tityus eucadroensis
Opystophalmus Boehmei
Opistophalmus sp. mosambik
heterometrus laoticus
heterometrus schwamerdami
parabuthus transvanicus
Euscorpius italicus

A další dotaz né tak jako o štírovy ale o tera. mám tak teplotu tak 26 až 30 což je dobré ale s tou vlhkostí je to horší jen zřídka se mi daří udržet 80 vždy je to tak 65 až 74 plus mínus tera mám malé dělané z akvárka mám tam scindapsus misku s vodou a svítim 50w.
Je nějaká rada na udržení nebo musim jen více kontrolovat a přikropovat?Jinak mám obyč rašelinu a na tom kousky kokosu ze zverimexu. Díky

mokřejší substrát, v nouzi méně větrání...Pokud nemáš nějakej opravdu kvalitní digitální vlhkoměr s čidlem, tak je zbytečný se těma údajema řídit, můžou bejt třeba 30% mimo ani nemrkneš...tohle spraví prstej odhad pocitometrem mnohem přesnějc :)

A další dotaz.Už my přišly dvě samičky jedna menší druhá větší dopravil je ČD kurýr takže včera byly v hrozném stavu až jsem si dokonce myslel žejsou mrtví.Ale tak po hodině byly náznaky pohybu a tak se mi zlepšila nálada.Když jsem je dal do tera dal jsem je na kůru aby byly na suchém a mohly se snáze probrat.Když se už probrali tak stále chodily jen po té kůře ale pod ní nebo mimo ní vůbec nešli.Mám strach protože vím že to jsou noční živočichové aby jim nějak světlo ze žárovky neublížilo.Nebo můžou mít strach sejít z té kůry? Je to možné? Pod kůrou je sameček který na ně ani nereagoval jen vylezl a pak spátky zalezl.Mám je nechat ať si slezou sami, nebo je mám dát před kůru a doufat že si tam zalezou..?? Bude jim tam líp? Díky

Jeho jed patří mezi ty prudší, ale život by zdravému dospělému člověku ohrozit neměl. Agresivita není velká jako třeba u Androctonus australis, útočí v krajní nouzi, jinak se stáhne, "vyhrožuje" a nezřítka se udělá mrtvým. Důležité je zamezit útěku chovance. V případě, že máš vhodně zařízené terárko a v hlavě mozek, dá se riziko bodnutí snížit na minimální hranici...

no většina štírů holt trochu vyšší teplotu potřebuje,nejen k množení,pokud je chceš chovat v pokojovce,nejlepší budou asi nějací Euscorpiusové,ikdyž ti nejsou díky své velikosti zas tak atraktivní. OStatní štíři ti vydrží při pokojovce klidně rok dva,ale nebude to pro ně to pravé ořechové...

stigmuráci jsou docela velcí náhodou,když to srovnám třeba s některýma Centruroidesama:-D
taky je chovám jen v plastových boxech,třeba 15 jedinců 2-4svl. společně v boxu 10x 10x 15 cca:-)
V trochu větším mám 3 adult samice,teď s něma zkouším chovat juvenily,zatím to je beze ztrát:-)

topnej kamen ti dost vysuší substrát a má stálou watáž, do objímky můžeš narvat 15w žárovku stejně jako 60W a to už je sakra rozdíl...mnohé pouštní druhy se nedokáží množit, když nemají plácnu 50°C přes den a o 25 méně přes noc. Ti vlhkomilní většinou vystačí kolem 26-30°C.

Zdravim chovetele štírů.
Chtěl bych začít s chovem štírů, rozmýšlím se mezi Babycurus jacksoni, Tityus stigmurus a Mesobuthus gibbosus (jsou to druhy dostupné na ifauně). Cca před půlrokem jsem měl prcky Euscorpius sp. měl jsem je odděleně v krabičkách ale na neštěstí mi prasklo akvárium co bylo nad nimi a všechny krabičky vytopilo. Byly to strašní prcci tak bych radši nějaký větší druh. Rád bych věděl zda-li se některý z těchto druhů dá chovat ve skupině či v páru. Jakou potřebují teplotu-pokojovku mam kolem 23°C v létě až 28°C (podkroví). Terária mají rozměry 300x350x300mm. Kolik je vhodné si pro začátek koupit mladých abych měl zastoupená v chovu obě pohlaví.
Děkuji za odpovědi

Zdravím,
společně se dají velmi dobře chovat stigmurové i Babycurusové.Teplota by měla být jakžtakž dostačující,víc by jim ale taky neuškodilo.
Stigmurové jsou partenogenetičtí...samé samičky,velmi dobře se množí....u Babycurusů se mi až tak nedařilo,ale odchvávají se taky běžně...
Doporučil bych koupit tak 5ks,je nutno počítat s nějakou ztrátou....ty nastávají hlavně při svlékání...často si dříve svlečení a tím pádem velmi hladoví jedinci pochutnají na nějakém opozdilci...vhodné je pak nějaké krátkodobé rozdělení,aby se těmto ztrátám předešlo.
Rozměry terária jsou i pro 5ks dospělců více než dostačující,pro mláďata bude vhodnější nějaká malá plastová krabička.

podle mě ne,nicméně od dospělce by to bolelo asi dost...mě bodl prcek v 2-3.svleku do prstu,lokální bolest,pak silné svědění a tak nastřídačku,ale nic hroznýho...další den jsem měl omezenou hybnost prstu,nadále už bez komplikací...
ale závisí to na více faktorech....