Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jak připravit hada

Zdravím, včera jsem si jel pro hada (krajta tmavá -3,5m, 25kg). Paní ho darovala protože had je velmi agresivní tak ho mám v malém teráriu a nechci ho trápit a s kamarády jsme si řekli že bysme rádi ochutnali hadí maso. Tak se vás ptám jak maso připravit? :-) Můj nápad je maso na pár dnů naložit do grilovací směsi a poté maso grilovat, nebo je lepší maso vařit, udit ? poraďte...
Děkuji za každou radu...

Josefku.Pokud mám ophiofágní hady ,tak čím je mám krmit?Když mám možnost jim dát přirozenou potravu,tak je to lepší než je rvát myšima.Ale pochybuju,že Snakemann7 nemá co jíst,že musí podchladit,zmrazit a sežrat hada.Pro mě je to jen hovádko,co chce něčím zaujmout,ale rozhodně se nechová jako chovatel plazú.A když už bych chtěl ochutnat hadí maso,tak si dojdu do restaurace,kde ho mají,ale to mu je asi líto peněz,že?Taky sežeru,kde co,ale určitě bych kvůli tomu neoddělal hada,když se věnuji teraristice.Četl jsem tu názor,že jíme prasata,ovce,atd.,ale tyhle zvířata pro tento účel chováme,hady ne!;-)

Já osobně na konzumaci čehokoli nevidím nic špatného,pokud se to zabije rychle čistě a s ůctou.
Pravdou ovšem je, že se jedná o lehce provokativní příspěvek....na druhou stranu většina vynikajících teraristů které znám někdy (a i opakovaně) terarijní zvířata jedla- včetně nestorů české teraristiky jako byl P.Voženílek,J.Vergner,nebo Mark O Shea....
Za sebe můžu říct že jsem hada jedl a za určitých okolností bych to klidně udělal znovu....ke všemu můžu říct,že jsem docela obstojný akvarista a jím (!) klidně ryby!!!!
Na druhou stranu chápu a respektuju protinázory,každý holt po svém...

Mě to přijde tak, že paní přesvědčoval, že je to zkušený hadař, že se o krajťuli postará, ale už ji bral s úmyslem usmrcení - viz umístění v pidi terku. Navíc nemá chudák ani na to, aby zvíře zabil a koukal na to, tak raději x hodin čeká, až chcípne v mrazáku - což mimochodem udělá jen úplnej kretén, protože aby bylo maso k jídlu, tak se musí vykrvit. A poslední věc, určitě se tím nebudu chlubit na teraristickém fóru.

AnneMonica : to že na hadi letí holky na to bych moc nesázel já už mam doma hadi nějakej pátek a ze zkušeností mohu říct že velká většina slečen se hadů spíš bojí ;-) naštěstí se najdou i vyjímky.
Jinak k tématu já bych tu tmavku klidně taky vzal ještě do včera sem tu měl prázdné obrovské terárko

Usmrcení čehokoli mrazákem mi příjde jako pěkná blbost, kdyby jsi mu radši uťal hlavu mačetou:x:
Ale taky nechápu ostatní lidi, co jedí maso mají nacpaný mrazáky masem z hypermarketu a odsuzují maso hadí, to mi přijde dost pokrytecký:-x

Můžete mi někdo vysvětlit, včem je život hada cennější než život jiného zvířete které papkáte?;-)

Na samém začátku mé terarijní praxe v polovině 80-tých let*) (dnes jsem na jejím konci) jsem se dověděl, a nebyl to zdroj "jedna paní povídala", ale dva poměrně zkušení a znalí herpetologové z UP Olomouc, že plazi, jako ektotermní živočichové vnímají chlad jinak. Proto za celou svou praxi, když jsem potřeboval utratit hada (z různých důvodů), řešil jsem to mrazákem.
Před nějakým časem zde na tohle téma napsala Jana Bulantová (její profesionalitu doufám nikdo zpochybňovat nebude) poměrně obsáhlé pojednání, ve kterém popsala rozdíl vnímání chladu u ektotermních a endotermních organismů.
Ale asi většina zdejších autodidaktů to ví lépe...

*) minulého století - poznámka redakce

Valná většina lidí má tendenci polidšťovat zvířata,zvlášť ty co chová doma,markantní je to u koček a psů.I když se tomu bráním,jsem někdy taky takový.Proto tolik názorů na utrácení.Samo,že je vnímání mrazáku jiný u teplo.a studeno.zvířat,ale ty lidský pocity jsou stejný,vztahujem to na sebe.Já za sebe,když musím,tak stínám.Sežral jsem kdeco,hada ještě ne,ale nebránil bych se,i když bych ho kvůli tomu nezabil,to ta lítost.Ale hlad je nejlepší kuchař.

nechce se mi zpochybnovat zavery od JaBuly.
Nicmene - nejakou tu dobu se venuju studiu termanlni biologie ektotermu - tudiz mam par poznamek...
Vetsi telo si prirozene uchova telesnou teplotu dele nez telo male - coz v pripade 25kg krajty jistou dobu trva nez umrzne... Tuto dobu se zvire snazi vyuzit na unik z teplotnich podminek pro nej nepriznivych = mrazak... Takze proste dokud to pude tak se z toho bude snazit dostat... Velka krajta neni degenerovana tkanicka od gutaty co umrzne za par minut... Ten "piiip" (doplnte dle libosti) ji tam drzel 3 hodiny nez chcipla - to rozhodne nepovazuju za rychlou smrt. O vnimani bolesti u ektotermu si myslim sve... Pokud nekdo videl (ja jo) zvire mimo teplotniho optima (smerem nad nebo pod - ucinek na "psychiku" zvirete je stejny = vypadnout odtamtdu za kazdou cenu) tak vi o cem mluvim... Ze ektotermove vnimaji chlad jinak nez savci je logicke, nicmene to neznamena zeby nevnimali bolest - a pri 3 hodinovem martiriu je to sakra citit (minimalne se dokazi vytvorit popaleniny od mrazu)... Pokud jde o zpusob usmrceni velkeho obratlovce tak aspon ve vyzkumu se pouziva dekapitace, inhalace CO2 a pod - rozhodne rychlejsi nez mrazak...
Dalsi vec co me stve je zpusob jakym toho hada ziskal - uz sem to psal a napisu to zas - pochybuju ze pani rekl co s tim hadem hodla udelat... Je pro mne naprosto nepochopitelne ze nekdo prijde k nekomu domu a rekne - hele chces se zbavit krajty tak ti od ni pomuzu mam terko (male!!! ale to te pani asi nerek, ze jo) a postaram se o ni (nejdriv ji sounu do mini terka, pak do mrazaku kde bude pomalu chcipat a pak si hodim hlasovani jak ji mam udelat abych ji sezral)... Sem mozna ulitlej, ale prijde mi to jako naproste poslapani duvery v lidi...

Howgh...

Nevím zda je tento způsob "utracení" nějak ošetřen v české legislativě, ale například v USA jej klasifikuje AVMA (American Veterinary Medical Association) a AAZV (American Association of Zoo Veterinarians) jako kruté zachazení se zvířaty. A to proto, že dochází k tvorbě ledových krystalů v tkáních ještě než dojde k celkové strnulosti (zvlášť u takto velkého zvířete). Podotýkám, že například dekapitace tam patří mezi doporučené metody.

Nechci být nepříjemný, ale je tohle vlákno "Hoďme si šutrem do Snakemana" nebo vlákno, kde by se to mělo hemžit hadími recepty:?:

Chápu rozhořčenost některých z vás, ale zhruba od včerejšího podvečera to skoro vypadá, že se sem vozí kydat hnůj...

Arutho, tohle vlákno mělo mít lock už dávno, ale na druhou stranu jen ať si hadožrout sklidí co zasel. Možná si to vezme i k srdci, ale o tom pochybuji ....

Já osbně jsem pro lock a pro banán pro snakemana (třeba jen dočasně). Přeci jen je tu nějaká zaběhnutá komunita a tohle už je fakt od něho přestřelení vůdči poradně a všem tady. Stejně jako se v PC a Herní poradně zamiká a Banují lidé, co chtějí warez apod ... Tohle je taky protizákoné, neetické a naprosto to opovrhuje něčím, čo tady poradna vytváří. Kamenují se tu lidé za to, že vytvoří špatné podmínky pro chovance a tohle je přeci daleko horší. Navíc v případě snakemana to není jeho první "exibicionizmus".

Píšeš o "hoďte šutrem po snakemanoj". Ale moje otázka zní - "a zaslouží si to?" Ano !!! Každýmu podle zásluh. Já si taky tady musím za svojí upřímnost někdy něco vyžrat.

A třeba si to zase vyžeru teď za tento příspěvek. Ale s tím počítám... 8-)
houw ...

S lockem souhlasím a vidím, že už to nikam nepovede...staniž se tedy.
Ad banány - to si asi moderátoři rozhodneme sami, komu dát a komu ne;-)
Snakemann už ho chvilku měl a už mu zase otrnulo. Jenom čistě za sebe můžu říct, že kdybych mu ho včera dal, nebyl by jedinej. a to nemyslím na tebe. tož tak...