Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Lesy

Ahojte, vím že se to tu vůbec nehodí ale poradil nebo napsal by mi prosím někdo jaké jsou největší lesy na světě ? Rozlohou myslím, hledal jsem ale nenašel......

Berte to jako že hledám terárium pro medvěda třeba.

Děkuji

Lesy České Republiky se asi s lesy severního Ruska či severní Ameriky rovnat nemohou, považte, největší les světa má od západu k východu 5 700 kilometrů a od severu k jihu 1000 km. Sibiřská tajga je největší svojí rozlohou, zasahuje jak Rusko, tak Norsko, Finsko a Švédsko. Rozhloha je vůbec neuvěřitelná - 2,7 miliardy akrů! Což je pro “reálnější” představu asi 1 661 538 462 fotbalových hřišť ;)

Nejdelší les svojí délkou, je ten v severní Americe. Tato tajga je dlouhá 6 200 kilometrů, v šířce se pak pohybuje od 500 do 1000 kilometrů. Rozkládá se od Aljašky po New Foundland.
Obě tajgy dávají dohromady 25% celkového lesního porostu naší planety!

Google, 15 s.

kde je Severský kanadský les ?

hmm ty jo... fakt tezky,... zeby v KANADE ? ::):i:

tajga - rusko

fauna a flora jsou naporsto odlisne pojmy

do prcic - kdyz uz nevis hledat na googlu tak skus napr wikipedii... co se v ty skole vlastne ucite? tohle sme (hodne davno) probirali na zemepisu na zakladce proboha... :x:

nu nic - jdu zabit nejakyho malyho nevinyho tvorecka at se uklidnim