Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Lesy

Ahojte, vím že se to tu vůbec nehodí ale poradil nebo napsal by mi prosím někdo jaké jsou největší lesy na světě ? Rozlohou myslím, hledal jsem ale nenašel......

Berte to jako že hledám terárium pro medvěda třeba.

Děkuji

kde je Severský kanadský les ?

hmm ty jo... fakt tezky,... zeby v KANADE ? ::):i:

tajga - rusko

fauna a flora jsou naporsto odlisne pojmy

do prcic - kdyz uz nevis hledat na googlu tak skus napr wikipedii... co se v ty skole vlastne ucite? tohle sme (hodne davno) probirali na zemepisu na zakladce proboha... :x:

nu nic - jdu zabit nejakyho malyho nevinyho tvorecka at se uklidnim

diky za opravu
byl sem tak nakvasenej ze sem se sek a neskontroloval si to...
mel sem na mysli ze jsou specificke z fytocenologickeho hlediska (jine druhy drevin) i kdyz jsou tam nejake spolocne na zaklade kterych se to cele definuje...
tundra je neco jineho nez tajga - samozrejme...
jdu vychladnout :-[:beer:

tundra je to same co tajga jen v jine casti sveta

až na to, že samo slovo tundra je v laponštině bezlesá krajina. je to ten pás, co navazuje na tajgu a je charakteristický nízkými dřevinami a bylinnou vegatcí. A nemusí být ani na poláru a subpoláru, může být i ve velehorách hodně vysoko.

tak ta severní asie už tu padla, severní amerika a amazonie je až za ní...

Berte to jako že hledám terárium pro medvěda třeba.

to je dobrý :-D