Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Hroznýš Královský (Trávení)

Ahoj lidičky.Mám dotaz ohledně kakání Hroznýše.je to asi už dvacet dní co se mi hadík nevykakal tak se chci zeptat jestli je to normální nebo to mám nějak řešit začal jsem ho krmit dvěma Myši jednou za čtrnáct dní a od té doby se nevykakal jinak před tím jsem stím neměl problém má 80cm a v teráriu teplotu od 22-30 stupňů. Dík za rady.

Ahoj, chces tym povedat ze tebe zerie boa aj ked sa ese nevyprazdnila? som zatiatocnicka sorry za blbe otazky ale pomoze mi to :) Lebo ja tak viem ze po krmeni ju mam nechat vyprazdnit sa, pripadne zvliect a az potom dat novu potravu. mam 4 mesiace staru samicku 50 cm a dostava 1 odrastenejsiu mysku. myslis ze mam zhustit krmenie? lebo zrala predvcerom a cakam kym stravi a potom jej chcem dat az ked sa vyspini. Dik za radu!

Nevím jak ostatní, ale já krmím hady vždy až po té, co se úplně vyprázdní. Vykadí se, dám jim pár dní "hladovky" - člověk to pozná-jinak lenivý hroznýš je najednou aktivní, zkoumá terárium a hledá potravu. A pak až krmím. Koukám do svého "hadího deníčku" a třeba při délce 65 cm (věk 5 měsíců) žrala samice 2 dospělé myši 1X za 14 dní. Dnes má cca 130 cm a spořádá i dva spíš větší potkany 1X za tři týdny. To už ji ale po vyprázdnění nechávám hlady 5 dní i více...