Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama Bradata - prestala zrat

Dobry den chcel by som sa opytat...neviem preco ale moja agama bradata prestala zrat mam ju doma tyzden a je to asi dvojmesacne mimino.zo zaciatku zrala v pohode no teraz uz iba zatvara oci ked vidi cvrka rastlinnu potravu neprima vobec...teplota v terarku je 32-35°C pod ziarovkou 40-45°C ako UV-B pouzivam Hobby Reptile light 18W (30% UV-A / 8% UV-B) vitaminy davam REPTILIN...a ked je agama v terariu je tmavo sfarbena a ked ju z neho vyberiem na ruku tak sa zosvetli...poradite mi v com moze byt chyba??? dakujem :-) (druha agama co s nou je v terarku zere bezproblemov [http://tera.poradna.net/file/view/7150-agamy-jpg] ta co je na spodu o nej som pisal a stale je taka tmava

Teplota by mohla byt v prostoru trochu nizsi - ma moznost si najit i nejake misto pod 30°C? Rosite ji? Davate ji neco zeleneho? Je v tom terarku sama, nebo spolu s tou vetsi? (prijde mi na 2 mesice relativne mala, a vetsi v stejnem prostoru ji muze stresovat)

Pokud je to ještě aktuální, zkusil bych jí vykoupat ve vlažný vodě.
A teď budu spíš spekulovat. Možná je ta menší opravdu vystreslá. Proto je lepší mít v terárku víc vyvýšených míst. Agamy rádi vyvýšený místa. Taky není jasný kolik máš tepelných zdrojů. Mám v terárku dvě vyhřívadla (dvě žárovky a pod nima kameny a kořen), když je jeden jedinec ve skupině apatický, zpravidla obsadí jiný vyhřívací místo.
Taky nepíšeš kolik a jak často žrala v předchozím týdnu. Možná je jen ucpaná žrádlem (v tom jí pomůže ta koupel).Tak by bylo dobrý napsat, jak často a kolik dáváš toho Reptilinu.To dávkování, který je doporučený bych spíš vyděl na dospělýho jedince než na mládě.

skusil som...vykadila sa...ale kadi normalne ja ked jej otvorim papulku ona cvrcka zozere...ale ja je to nechcem davat tak "nasilu" a mam jednu ziarovku na vyhrievanie ale tam sa vyhrievaju spolocne a ked aj nie ta jedna je stale uplne hore v terarku ta mensia je pri ziarovke...a pred tym zozrala sama bez pomoci aj 5 cvrckov...a ten reptilin im davam jednu kvapku za tyzden...davkovanie na baleni je pisane 3 kvapky raz za tyzden...co ma viacej stve je to ze jej len tak z nicoho nic jej opuchla predna nozicka pridavam aj foto...fakt neviem preco sa jej to stalo [http://tera.poradna.net/file/view/7161-dscf3963-jp g]