Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznys kralovsky - odmita mrtvou potravu

Pred 14 dny mi muj pritel koupil jako darek Hroznyse, mam z nej velkou radost, vzdy jsem chtela hada.
V obchode z plazy mi slecna vse vysvetlila a rekla ja ho krmit mrtvou potravou. S tim mam problem. Proste tu mysku rozmrazim, ohreju jeste v teple vode a pak mu ji na pinzete podam. Zautoci na ni. Chyti ji. Ale pak pravdepodobne zjisti, ze je mrtva a ztrati zajem. Necha ji tam lezet. Nejaka rada prosim?
Jelikoz nejedl mrtvou, sli jsme poridit zivou. Slecna v obchode se na me vydesene podivala a rekla, ze se to v Anglii nesmi. Ze je to vlasne vrazda. Jsem na ni jenom divne koukala a koupila mrtvou. Takhle to je vsude. Nastesti jsem nasla obchod s prijemnym klukem, ktery mi zivou pro drahouska proda. On sam nema zadny problem, ptze si jako kazdy normalni clovek mysli ze je to prirozene. Ale naznacil mi, ze o tom nesmim nikde mluvit nebo mam problem. Divne...

Omlouvam se, ze pisu bez hacku a carek, ale mam anglicky laptop :)

Dekuju moc, za vsechny rady ohledne krmeni....

Jo a jeste jsem se chtela zeptat ohledne svlekani...
Hroznys ma asi 40 cm a nevim presne jak je stary (?)
Zakalil se (jak dlouho to bude trvat) a za jak dlouhou dobu by se mel asi tak svleknout?
Dekuji moc
Změna předmětu, původně: Hroznys Kralovsky - odmita mrtvou potravu (MadMike)

Chyti ji a skrti ji, anebo jen chyti do tlamky, jak ji vytrhne z pinzety, a pak pusti? Jestli ji zacne skrtit, tak ji zkuste nejakou chvilku popotahovat za nozku. Hadikovi se muze zdat, ze se jakoze korist furt hybe, a zacne ji skrtit jeste vic, a pak uz bude ten, co si ji sam zaskrtil. Trochu divadylka, ale mym hroznysatum se to evidentne libilo.

Ohrivat muzete klidne v teple vode, jenom mysku pak osuste treba ubrouskem, at se na ni zbytecne nenachyta substrat. Na rychle rozmrazeni mi tento zpusob vyhovuje nejvic. Stejne pak ale mysky jeste nahrivam pod lampickou, aby mneli o kousek vyssi teplotu; hadi se pak lip strefuji. Vami napodobene metani lapene koristi a teplo z ni vyzarujici, to snad hroznyskovi bude stacit. A Vy nebudete v Anglii za netvora :-).

Piste klidne bez hacku a carek. Pouzivani ascii znaku je univerzalni a clovek se pak nemusi ohlizet kvuli ruznym kodovanim a mit obavy, jestli to ten na druhe strane precte.

Tak ja vam moc dekuji za rady...mysku jsme rozmrazila, dostatecne ohrala ve vode a osusila. Skocil po ni okamzite. Je to fajn...dekuji moc...

A ke svleku, musela jsem to dosvlect rucne, potrhal svlecku a ty mensi kousky se mu pak prichytily, moje chyba, spatna vlhkost, musime udelat terarko, tohle neni uplne vyhovujici, strasne rychle se z nej vlhkost ztraci...ale to uz vykoumame...

Jinak je Ozzy v pohode a ma se cile k svetu...

Jeste jednou moc dekuji

terarko mi sestavila primo ta slecna od ktere jsem hada kupovala. mam spodni vytapeni. hlavu si vysvlik vcelku a sam, pak to jenom potrhal a dolu slo jenom tak 50procent, zbytek jsem dosvlikala rucne...vim, kde byla chyba a co nejdrive ji napravime.