Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krmení/svlek

Zdravím, chtěl bych se zeptat na trošku banální otázku může se normálně krmit had, když je zakalen před svlekem nebo ne??? chystám se krmit hady a nějak mi takhle věc zamotala hlavu až jsem dospěl k názoru, že se radši zeptám a budu za debila :-)
díky

to záleží na tom, čím a jak krmíš a taky na jejich individualitě. Mám plno hadů, co si vezmou klíďo kořist i zcela zakalení. Jiní v průběhu 14 dní kolem svleku nežerou vůbec. Pokud krmíš mrtvou kořistí z peánu, tak to můžeš zkusit. Živou v žádném případě, protože zakalenému hadovi se blbě chytá, ikdyby ji chtěl sežrat a může ho zbytečně zranit.

Tak nakonec jsem té krajtě zkusil myš nabídnout říkal jsem si, že buď si jí vezme nebo ne!!! O potravu měla zájem jako obvykle a myšku v pohodě vzala, a dnes se i v pohodě svlékla. Takže v krmení před svlekem nevidím zásadní problém. Mužu se zeptat proč mnoho lidí tvrdí zásadně nekrmit! Zajímalo by mě čím je toto tvrzení určeno. Rád se přiučím díky!!

no proč, protože je snazší napsat zásadně nekrmit, než takový sloh rozepisující okolnosti jako já výše :))
já hady co vim že berou i před svlekem normálně krmim, a ty co při tom nežerou prostě nekrmim. Podle individuality, krmim zabitou kořistí z peánu. Ono to doporučení nekrmit má určitě pravdu v tom, pokud had bere akorát živou kořist, protože se zakalenýma očima nevidí a tudíž ho může kořist snadno zranit. U mrtvé podané z peánu to nehrozí, takže není důvodu mu ji nedat, pokud ji chce.

ja bych se chtel zminit o jednom pripadu ,ry se mi stal se samickou asi 2 roky starou corallus caninus.po odezneni zakaleni jsem ji nakrmil a kdyz se svlekala nemohla narolovany prstinek svlecene kuze prevleci pres misto kde byl v zaludku potkan.musel jsem ji ten krouzek roztrihnout a pak uz se normalne svlekla.mozna,ze se tohle muze stat i u jinych druhu hadu.cau