Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osvětlení do terária pro hroznýše

Dobrý den všem. Měl bych dotaz ohledně osvětlení do terária pro mého hroznýše. Terárium bude z OSB a rozměry dxvxš 150x60x64. Chtěl jsem se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s terarijní lampou Glow Light střední velikost http://www.mamejeradi.cz/osvetleni-terarii/13939-t erarijni-lampa-glow-light-stredni.html. Jinak budu rád za jakoukoliv jinou radu a nebo typ osvětlení. Pokud bude někdo ochoten vložit foto s umístěním svět. zdroje ve svém teráriu, budu velice rád. Jelikož to bude moje první tera, tak budu za každou radu velice rád.

Pokud chcete terárium více nasvětlit, tak bych ve stropě vyřízl díru, ideálně takový rozměr, aby do něj zapadl (ale nepropadl:-)) spodní průhledný plastový kryt od zářivkového tělesa, případně je třeba jinak zamezit, aby se vám v tom hrozňa "nevrtal" (sklo, pletivo) a dosvětlit terárium jednou nebo dvěma neutrálně bílými zářivkami (ve vašem případě vyhoví 120 cm dlouhé zářivky), i když je to spíš pro Vás na koukání, hadům je to celkem putna a spíš se budou intenzivnějšího světla stranit, ale třeba když ve správné vzdálenosti bude police nebo větev, tak pár stupňů navíc ocení. Je možné také vytvořit několik menších otvorů po délce stropu a použít menší halogenová svítidla, která zároveň mohou sloužit k ohřevu a nebo kombinace tedy na polovině 60 cm zářivka a na druhé polovině dva halogeny (cca okolo 50 W), čímž zároveň vznikne po délce terária větší teplotní gradient a had si bude moci lépe regulovat potřeby tepla. V prvním (resp. i druhém - halogeny) případě vznikne teplotní gradient také, ale bude se měnit ode dna ke stropu, pak je třeba vytvořit jednu až dvě police v rozdílných výškách - vzdálenostech od světel a had se bude podle potřeby přesouvat ode dna ke stropu. Možností je poměrně nepřeberné množství, pouze dosvětlit lze i led diodovými světly, které mají minimální spotřebu a prakticky vůbec nehřejí a pod. Důležité je osvětlení zabezpečit, aby ho hroznýš svoji vahou nemohl strhnout nebo se nacpat někam kam nemá (např. mezi zářivku a těleso) apod., aby nedošlo ke zbytečnému poranění hada.