Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Andulka

Dobrý den, moc prosím o radu. Mám 5 měsíčního samečka andulky. Je ochočený, ještě předevčírem se nechal hladit, mazlil se, dokonce mi usnul i v náručí... Ovšem ode dneška je na něm zřetelně vidět, že není ve své kůži. Sice je pořád se mnou (snaží se mi vždy být nablízku), ale nechce se nechat pohladit, nemůžu se ho pomalu ani dotkout. Ožene se - neklovne, mám pocit, jako by mi jen zobákem dal pryč mou dlaň. Navíc je načepýřený, evidentně nesvůj. Jeho trus má nápadně zelenou (až hráškovou) barvu. Navíc silně přepeřuje (a co mě děsí, ,,padají" z něho takové bílé kuličky (?)). Nevíte, co by to mohlo být? Už jsem bezradná, nevím, jak mu pomoci. Může být jeho reakce na mě důvodem nějaké bolesti?

Těžko se to popisuje. Zdá se mi to jako kůže, či co. Hodně často se drbe a právě při proletu, nebo začepýření se se objevují ty kuličky. Přirovnala bych to konzistenčně možná k lidským lupům... Nevím. Každopádně děkuji za radu. Co dělat v případě zaparazitování, prosím?