Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva zelenavá- jak udržet teplo v plastovém boxu?

Dobrý den,

chovám želvu zelenavou a přesunul jsem ji do plastového boxu z toho důvodu, že terárium ji bylo už malé. Má rozměr asi 100x60 délkaxšířka. Nedaří se mi tam ale udržet teplotu. Na jedné straně mám štěrk s pískem, kde se svítí 25W žárovkou. Pod světlem ale není skoro žádné teplo. Jak mám docílit toho, aby tam měla tak 30 stupňů? Jestli je to vůbec možné apod. V literatuře jsem narazil na víko z děrovaného plechu, ale nevěřím, že zabrání úniku tepla. Díky za odpověď.

noo, když někde koupíte obyč. lampu třeba v Ikei, tak účel splní stejný, ale možná bude lépe vypadat a určitě bude levnější než tahle "speciální" :-) Jinak co se týče roztékavosti toho plastového boxu, tak nevím, v jakém typu boxu ji máte, co to je za plast, ale obecně co používáme plasťáky, tak u nich nikdy nebyl problém s tím, že by u světla tály. Samozřejmě za předpokladu, že se jich nikde nedotýká horká lampa, žárovka atd- to pak chytnou, to je jasné. Akorát při přímém osvitu UV ten plast rychleji stárne než normálně, zkřehne takže časem praská, ale to nějaký čas trvá.