Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dostupnost lamp MegaRay

Zdravíčko, netušíte někdo kdy lze přibližně očekávat že budou opětovně dostupné MegaRay lampy? Psal jsem na Terashop.cz a zatím bez odezvy, tak sonduju zda někdo a) nevite kde je jinde sehnat u nás, b) netušíte kdy budou prodávat ty nový c) co si myslíte o variantě přivézt je z UK. Koukal jsem že cena je více než dobrá a i s poštovným to vychází stejně jak tady, takže by s tím nemusel být problém. Zároven by mě zajímalo jakou kdo máte zkušenost s rozhodnutím zda vzít externall balasted nebo self balasted.

Pokud jsem dobře pochopil, tak ve státech už jsou k dispozici. Na ofiko stránkách výrobce je uvedeno, že mu dorazila první várka 1500 ks lamp, ale že jí primárně použije pro pokrytí objednávek, které už má přijaté ve státech. Píšou taky něco o tom, že by v průběhu ledna by jim měla dorazit jednak další dodávka a taky že by měla najet nová výrobní linka od dalšího smluvního výrobce a pak že to začnou lifrovat do světa. Tudíž bych trochu očekával, že to ještě nějakou dobu potrvá :-( Já potřebuju 4, už jsem z toho taky trochu šišatej, co se dalo jsem zazáplatoval Osramkama, ale to zas žere jak stádo koní, takže snad už jim to nebude moc trvat :-)

No to nejsou nejpozitivnější zprávy. Takže to budu muset asi řešit těma Osramkama. Poslyšte, máte někdo zkušenost se Sylvania UVB REPTISTAR E27, 100W? Přišlo mi to jako novinka od Robimausů, takže nevím, jestli je to novinka jen u nich, nebo jestli se jedná o zcela nový výrobek. Láká mě ta watáž i možnost zapojení bez předřadníku, navíc o Sylvanii se tu dlouhodobě mluví pozitivně... Doporučili byste?

Tak je to moje dedukce z informací, který jsem našel různě na netu. Uvažoval jsem už, že napíšu i do tý Emeriky a požádám je o zaslání pár lamp, protože to vypadá, že i s dopravou to vychází docela slušně. O tý ReptiStar nevím a taky by mě zajímalo jaký s tim má kdo zkušenosti.

zdar:-D vilem c:No to je právě ten vtip já s tebou souhlasím,ale Usa verzi asi dostaneš tak do března ,a E.L jako maloodběratel tak na prního máje.
Doprava dle prvních info bude asi 20 - 40$, takže při větším počtu kusů se ta objednávka dokonce vyplatí, protože vyjde levnějš než lampy tady v ČR to čekej :-D:-D.
vzpomen si na mne :-D určitě v dobrém:-) až ti domu přijde balíček z Usa,bude celej omotanej nálepkou česká pošta a taky PROVEDENA CELNÍ KONTROLA.:-D:-D
ONI TI TO SPOČÍTAJÍ :-D:-D
možná se to změnilo,ale cena je nad 150E takže:clo,dph a ekologickou dan.
Možná se pletu??doufám že se k tomu vyjádří nějaký profík :-):-)Radare hů,hů ;-)

Na TeraPlus.cz máme uvedený značkový zdroj od Sylvania déle a také za podstatně nižší cenu. Měření probíhalo u 160W typu Reptistar Lamp a jsou vynikající (průměrně 900mikroW/cm2 UVA a 130mikroW/cm2 UVB v 30cm) a defakto žádné UVC. Výrobcem je udávána také stejná živostnost jako u MegaRay. Například oproti nejvíce prodávanému MegaRay 60W nepotřebují Sylvanie předřadník, takže podstatně klesají náklady na pořízení. I samotný zdroj je také mnohem levnější. Navíc jsou skladem, připravené k expedici. V nabídce také typ o příkonu 160W. MegaRay budeme mít také brzy k odběru.

Zdar všichni, tak možná už to většina víte, každopádně k našemu nedávno-dávnému tématu dostupnost MegaRayek a jejich nahrazení SolarRaptorkama jsem teď náhodou našel informaci, která vše vysvětluje, takže jí uvádím i zde.

http://www.tortoiseforum.org/Thread-New-Solar-Rapt or-MegaRay#axzz1PvHFe2Sc

Pro ty z vás, kteří to nechtějí, nebo neumí louskat v angličtině, jedná se o jakési prohlášení Frances Baines z testovacího centra UV Guide UK, která se zná s majiteli firmy ReptileUV - výrobci lamp MegaRay.

V té informaci je plus minus uvedeno, že ačkoliv si to málokdo dovede představit, tak ReptileUV není velká firma, ale de facto rodiná firmička kde pracují dva lidé. Jeden vymyslel onu lampu MegaRay a domluvil s nějakou Kanadskou firmou její výrobu a druhej, kterej mu pomáhá s vyřizováním objednávek.

Protože lampy byly hodně populární, rostl objem prodeje až do úrovně, kdy to skoro nebyli schopni zvládat, což prý bylo někdy koncem roku 2009. Do toho se stalo, že ten výrobce, který to pro ně vyráběl začal používat nějaké jiné sklo, které bohužel jak se později ukázalo nefunguje jak by mělo a lampy emitovali nějaké škodlivé záření, které mělo následky v podobě kožních problémů osvětlených zvířat. Takže byli nuceni počátkem roku 2010 okamžitě výrobu a distribuci zastavit a hledat řešení.

Proto vloni nebyly lampy k dispozici, protože je prostě přestali vyrábět. Čemu moc nerozumím, ale text to tak uvádí, že se výrobce už nebyl schopen vrátit k původnímu postupu, takže prostě nebylo možno obnovit tu původní, funkční výrobu a museli hledat někoho jiného. Po dlouhém hledání prý našli jedinou možnost v podobě Německého Econluxu, který vyráběl Solar Raptorky.

Bob MacCargar (majitel ReptileUV a autor MegaRayky) se s nimi prý sešel a domluvili se, že jim pomůže vylepšit (modifikovat Solar Raptorky) a pak to budou vyrábět němci a prodávat to budou pod logem jak Solar Raptor, tak Mega Ray.

Tolik k tomu, proč Mega Rayky už nejsou a místo nich se nabízí jako náhrada Solar Raptorky.

Tak snad budou Solar Raptorky stejnou legendou jako Mega Rayky :-)

zdar:-D a.d Vilem C:-D:dobrá informace :-),ale osobně bych jí dal už do historie :-D.
Tak snad budou Solar Raptorky stejnou legendou jako Mega Rayky :-),tak tuto je informace,pamatuješ,když jsem je tu propagoval??někteří mne dokonce obvinovali,že mám co do činění s e-shopem:-D:-D.
Takže pokud někdo nepřijel na víčku od ešusu má doma tuto :-D
watch a to jsem těch tatranek nakoupil :-D:-D
No nic jedem dál :-D:-D