Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dostupnost lamp MegaRay

Zdravíčko, netušíte někdo kdy lze přibližně očekávat že budou opětovně dostupné MegaRay lampy? Psal jsem na Terashop.cz a zatím bez odezvy, tak sonduju zda někdo a) nevite kde je jinde sehnat u nás, b) netušíte kdy budou prodávat ty nový c) co si myslíte o variantě přivézt je z UK. Koukal jsem že cena je více než dobrá a i s poštovným to vychází stejně jak tady, takže by s tím nemusel být problém. Zároven by mě zajímalo jakou kdo máte zkušenost s rozhodnutím zda vzít externall balasted nebo self balasted.

Zdar všichni, tak možná už to většina víte, každopádně k našemu nedávno-dávnému tématu dostupnost MegaRayek a jejich nahrazení SolarRaptorkama jsem teď náhodou našel informaci, která vše vysvětluje, takže jí uvádím i zde.

http://www.tortoiseforum.org/Thread-New-Solar-Rapt or-MegaRay#axzz1PvHFe2Sc

Pro ty z vás, kteří to nechtějí, nebo neumí louskat v angličtině, jedná se o jakési prohlášení Frances Baines z testovacího centra UV Guide UK, která se zná s majiteli firmy ReptileUV - výrobci lamp MegaRay.

V té informaci je plus minus uvedeno, že ačkoliv si to málokdo dovede představit, tak ReptileUV není velká firma, ale de facto rodiná firmička kde pracují dva lidé. Jeden vymyslel onu lampu MegaRay a domluvil s nějakou Kanadskou firmou její výrobu a druhej, kterej mu pomáhá s vyřizováním objednávek.

Protože lampy byly hodně populární, rostl objem prodeje až do úrovně, kdy to skoro nebyli schopni zvládat, což prý bylo někdy koncem roku 2009. Do toho se stalo, že ten výrobce, který to pro ně vyráběl začal používat nějaké jiné sklo, které bohužel jak se později ukázalo nefunguje jak by mělo a lampy emitovali nějaké škodlivé záření, které mělo následky v podobě kožních problémů osvětlených zvířat. Takže byli nuceni počátkem roku 2010 okamžitě výrobu a distribuci zastavit a hledat řešení.

Proto vloni nebyly lampy k dispozici, protože je prostě přestali vyrábět. Čemu moc nerozumím, ale text to tak uvádí, že se výrobce už nebyl schopen vrátit k původnímu postupu, takže prostě nebylo možno obnovit tu původní, funkční výrobu a museli hledat někoho jiného. Po dlouhém hledání prý našli jedinou možnost v podobě Německého Econluxu, který vyráběl Solar Raptorky.

Bob MacCargar (majitel ReptileUV a autor MegaRayky) se s nimi prý sešel a domluvili se, že jim pomůže vylepšit (modifikovat Solar Raptorky) a pak to budou vyrábět němci a prodávat to budou pod logem jak Solar Raptor, tak Mega Ray.

Tolik k tomu, proč Mega Rayky už nejsou a místo nich se nabízí jako náhrada Solar Raptorky.

Tak snad budou Solar Raptorky stejnou legendou jako Mega Rayky :-)

zdar:-D a.d Vilem C:-D:dobrá informace :-),ale osobně bych jí dal už do historie :-D.
Tak snad budou Solar Raptorky stejnou legendou jako Mega Rayky :-),tak tuto je informace,pamatuješ,když jsem je tu propagoval??někteří mne dokonce obvinovali,že mám co do činění s e-shopem:-D:-D.
Takže pokud někdo nepřijel na víčku od ešusu má doma tuto :-D
watch a to jsem těch tatranek nakoupil :-D:-D
No nic jedem dál :-D:-D