Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zima v hadím doupěti

Dobrý den,

po dlouhé době se na Vás obracím s dotazem. Mám doma krajtu královskou, má poměrně velké terárium 100*60*50 a v těchto chladných měsících mám problém s vytopením terária nad 25°C, protože pokoj, kde je krajta, je dost chladný. Nepomůže ani když dám silnější žárovku (už tam mám 100W), pořád je terárium dost chladné. Topný kamen nemám, prý je pro tento druh krajt nevhodný (někde jsem se to dočetla). Stěhování terária bohužel nepřichází v úvahu - za prvné není kam, za druhé je velice težké a manipulaci dvou žen by nemuselo přežít :-[
Tak jsem se chtěla zeptat, jestli někdo máte zkušenosti s tím topným kamenem. Jak moc to krajťákovi bude vadit, když tam 3 měsíce bude mít topný kámen. Nebo druhá varianta - dalo by se vytvořit nějaké provizorní terárium - hodně malé. Co si myslíte, co bude pro haďáka horší? Můj drobeček se zatím těší výbornému zdraví, krásně žere, roste, svléká se v celku, nerada bych něco pokazila. Zatím zimu v hadím domku řeším tak, že hada nosím na krku - v čemž si dost libuje, ale mě to začíná být nepohodlné :-D
Děkuji za názory.

ahoj ja jsem to řešil tím ze misto žárovek jsem dal dvě bodovky po 50 w je znamo ze hřejí podtatně víc mam terarko 100-60-60 a je to v pohode pod bodovkama mam 35 a vic celsia a dari se jim docela dobre ani jednou nevylezli z ukrytu tak usuzuji ze teplota uprostred teraria je idealni

já mám pár regiusek od mládat už 4 roky v teráriu,kde jediný zdroj tepla je topný kámen a nemají s tím žádný problém....
mmch. co se týče přirozenosti vytápění zdola- pro soumrační a noční živočichy je to přirozené,nahřívají se např na kamenech vyhřátých přes den...v tropech jsem takhle na vyhřáté silnici viděl v noci víc hadů než v pralese...