Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon - vyndání z terárka

Ahoj chtěl jsem vyndat chamíka kvůli úplnému vyčištěné terária a on si zalezl za vodopád a nechce ven. Tak ho asi necham tak hoďku v klidu a pak vyzkouším to s tou větví. Když jsem k němu dal ruku tak se nejdříve chtěl shovat a pak na mě útočil :(

Prosím Vás, co je za problém, vzít nějakou rukavici a chňapnout chamíka, to není mamba. To je prostě špatně, když nedokážete manipulovat s jedním chamíkem... Prostě se s ním tak nemažte, chňapnu za tělo a vyndám, když to jinak nejde (po dobrém).
Jinak instalace vodopádu způsobem, že se za něj schová chameleon... špatně, tam mu musí zalézat cvrčci apod., tak buď zadělat fugy nebo vyhodit a je pokoj... stejně je tam k ničemu.

K tomu chňapnutí. Jednou jsem to zkusila, když mému chamíkoi byl tak rok. Měla jsem koženou rukavici s chlupama uvnitř. Zakousl se mi přes tu rukavici do palce a já myslela, že mám totálně rozdrcený prst a to ještě než se pustil, strašná doba, nebo mě se to, při té bolesti, zdálo věčnost! Tak to za prvné. Za druhé jsem docílila toho, že se mě další půlrok bál ještě víc. Já bych opravdu vyzkoušela ten klacek. Dostatečnš dlouhej a dost silnej, tžeba i dlouhou vařečku. Pěkně vložít pod něja čekat až se chytí a postupně přeručkuje na celý jlacek.

Tak základ je, aby se nazakousl, prostě ho vezmete za tělo, pokud hrozí, tak ho jednou rukou zaujmete a druhou chňapnete nebo si ho klacíkem (čímkoli) bočně blokujete (hlavu) a druhou rukou vezmete. Samozřejmě jen v případě, že ho je nutné vyndat a jinak méně stresově to nejde.