Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osvětlení LED Diodami

Ahoj chtěl bych se Vás zeptat jestli jde použít LED diody jako částečné osvětlení?Mám na mysli žárovky tohoto typu http://aukro.cz/item1370025617_diodova_zarovka_usp orna_e14_80_led_230v_otevrena.html ..Potřál bych vědět, kdybych jich tam dal dostatečné množství 3-4 jestli by to splnilo účel například místo trubice a jiných světelných zdrojů...(nemyslím UVB ani zdroj tepla)...

-Zajímalo by mě jestli s tím máte někdo nějaké nové zkušenosti nebo poznatky...

-ještě dále http://aukro.cz/item1370025621_diodova_zarovka_usp orna_e27_44_led_smd_230v_akce.html

Díky za odpovědi :-)

tyhle zarovky jsou uplne na prd, pokud uz, tak cca. neco jako tyhle LED pasky:

http://www.svetzarovek.prodejce.cz/p-3870/k-753/le d-pasek-smd-12v-teple-bily-1800lm-5m-nejsvitivejsi -v-nabidce/

- ale je to draha sranda. IMHO se zatim s LED svitit nevyplati. Ucinnost je dobra, teple bile maj i prijemne svetlo, dobre se to pouziva - nezabira to temer zadne misto, ale do vetsiho terarka by to bylo nekde v tisicikorunach. Osvetluji LED diodami jen mensi terarka gekonum - velka vyhoda ze muzu prepinat plny jas pres den, a nepatrny zlomecek coby nocni osvetleni (spinacky zapoji do serie X - kiloohmovy odpor)

v odchovne mame 15W "UV" kompakt + topkny kamen, z LED diod plosne osviceni - kvuli rozmerum a teplu tak neslo moc rozumne davat nejake svitidlo s trubici, a prcci vousatek si nikdy nestezovali. Ale patlal jsem si to kdysi rucne sam - tusim zrovna z techhle LED jaxou na odkazu o neco vys - klasika znovuobjevovani emeriky, tyhle kvalitni "pasky" jsem nasel az jsem mel hotovo

Jojo lucifere to je docela draha sranda to co si posilal :-) ....takže myslíš že ani s více těma žárovkama (6-7) bych neosvětlil spolu s kompaktní UVB a výhřevnou žárovkou...terárko cca 60dx60šx100vš??chtěl jsem další terárko a pátral jsem i po alternativních zdrojích osvětlení a právě na tebe lucifere sem spolíhal ptže jak sem už četl..tak jsi tady právě ty nějaký svý poznatky publikoval...na aukru když zadáš LED tak ti toho vyjedou mraky i nějaký ty pásky ale zdaleka ne takový co si posílal :-D

muj nazor - zatim se to jednoduse nevyplati. Jsou i kvalitni LED, kvalitni pasky, zarovky, LED listy atd. - ale zatim je to desne drahe. To z Aukra je blbost, a to co tam predvadeji s vypoctem svitivosti uz vylozena lez, nic jineho. Ciste logicky - jak kvalitni LED diody budou asi v zarovce za 120Kc kdyz je jich v ni 80? Uplny ksunt - vyrobeno z odpadu ktery uz nikdo jednoduse nechtel - k videni ruzne podobne v OBI, Bauhausu a pod. - nekdy maji neco i zaple = jde tam pekne videt jak "uzasne" to sviti. Vyvoj u LED diod je docela rychly, takze LED o generaci - dve pozadu co zustaly vyrobci skladem jsou neprodejne / s mnohem horsimi parametry. Pak to nekdo nakonec zkoupi za zbytkovou srandacenu "na kila" a zpatla z toho nejake kraviny jako ty co jsou na Aukru.

Dobre LED viz treba http://www.svetzarovek.prodejce.cz/p-4023/k-797/le d-smd-5050-1w-bila-95lm-120/ - ale ta cena...

u nich to zrovna mam - jaxem psal, patlal jsem to rucne. Mam to z techhle LED diod - http://www.svetzarovek.prodejce.cz/p-1944/k-220/di oda-led-smd-5060-teple-bila-5000mcd-100-3x20ma/ - 9 diod nalepenych na tenke kabelove liste a ta nalepena v terarku nahore za kolejnickou pro sklo. Maj to i jako denni osvetleni kdyz to jede "na plno". Slo by to zbastlit z libovolnych LED s dostatecne velkym vyzarovacim uhlem (100° a vic), na svitivosti zas tolik nezalezi - na nocni osvetleni staci fakt malinko.

Ten jas se srazi tak ze tam pustis napajeni pres odpor - staci fakt zlomek mA. Nejlip si udelat normalni delic z odporu a odporoveho trimru, a plynule si nastavis jas jaky chces.

Pres den spi - sem tam popolezou ale nelovi, to vzdy az vecer. Krmime prevazne Blaptica dubia nymfami, v pohode je zerou. Radej lovi cvrcky (vic je dle vseho drazdi svym pohybem), ale kdyz neni nic jineho tak jsou i dubie dobre :-)

Uplně souhlas, k tomu, aby se to vyrovnalo alespoň svítivosti obyč T8 zářivky je potřeba do toho vrazit X tisíc (1800lm za 7500kč to je fakt až směšný).
V LED je možná budouctnost, už sem viděl fakt zajímavý věci (UV LED, o Phillipsu LEDka s Ra98), ale je to ještě šíleně drahý. Ale tak za 10-15 let věřim tomu že budem v terárkách LEDkama svítit.
Daneczech - jestli chceš LEDkama osvítit terárko s denním ještěrem tvých rozměrů, tak přemýšlej o něčem takovýmhle: http://www.verejne-osvetleni.cz/novinka-led-verejn e-osvetleni/ (asi 15tis. bez DPH) nebo http://eshop.jablopcb.cz/z9676-poulicni-osvetleni- se-zavitem-e27
Jinak to nemá smysl:-). Navíc, některý zdroje mají "špatný" spektrum a zvířata se na to netvářej, jak psala Aurifer. To neplatí jen pro LEDka, ale i třeba pro výbojky. Pak to vracet protože ti chamík bude ležet černej pod listem...

zdar:-D no jěště,že mám doma napytlovaný světlušky z léta:-D,ty to tak nějak stíhájí :-D,pak přijdou na řadu louče :-D
Tak jako za sebe:Ledky jsou dobrý,ALE chce to hledat a hlavně znát "šamanské umění" bastlíře.:-)
Jak psal Big Brother:věřejné osvětlení funguje dobře i na jiné věci :-D bratři z Coleo&Lepido to doufám už vyzkoušeli.:-)
Sorry,ale dodnes jsem neslyšel žádnou reakci na mobilní svítidlo na 12V s Phillipskou uvnitř,asi to neprošlo..Maličkost pořizovací cena někde okolo 250kč komplet,já je bohatě využívám na osvětlení"netopících zvířátek" a hlavně krmný hmyz pořád leze pod tou zářivkou:-)to je mi divné.