Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kajman

Dobrý den mohu se zeptat četl jsem že samička od Kajmana Brýlového dorůstá maximum 1,4 metrů a v zajetí ještě i méně co je na tom pravdy? Děkuji

Hele, to jsou dotazy jak od malýho kluka. Musíš si sám rozmyslet, na jaký zvíře máš vhodný podmínky, finanční prostředky, na jaký si troufáš, jaký se ti líbí. To si musíš ujasnit, pak shánět informace o konkrétním druhu, připravit mu bejvák a pak jít do něj. Můžeš zkusit menší (nebo středne velký) druhy varanů, leguána, kočinčiny, helodermy, toho Pavlova Shinisaura, tejáka, atd. atd....K čemu ti bude, když ti tady někdo napíše 100 druhů ještěrů???

Omlouvám se ale stále vybírám už así přes rok a furt nevím Koukal jsem na ještěrkovce, žádný menší druh varana jsem nenašel bohužel a nebo nějakou agamu ale nevím toho krokodýla tedy prozatím ne protože asi na to fakt nejsem ještě připraven asi jen zatím něco klidnějšího.

já vím nilský
1.Není vhodný na chov jako mazlíček
2.Není malý

jo akorat ze ma i vyhody
1.Lehko seženeš
2.Uděláš si na zahradě farmičku kde mu hazis blbosti na jidlo
3.Je to jako krokodyl agresivni a ten se dorusta do 2-3metru ale nezabíjí jako krokodýl

Nilský není mazlíček to samé s krokodýlem
je to jako chovat anakondu ci jedovateho hada
Není to lehke ani moc těžké das tam bazenek kameny do takové 2-4metry čtverečných ohradu a máš to

Zdravím,chtěl bych poprosit o malou radu.chci si pořídit terární zvíře a nevím jestli se mám rozhodnout mezi varanem nilským nebo mezi kajmanem brýlovým,kajmana bych vzal jako mláďe ale ten varan co ho můžu koupit je už 140 cm dlouhý a popravdě když nevím jak se to zvíře chová tak se i trochu bojím :).Když tak napište na email vasekbarta28@seznam.cz děkuji za rady a tipy....

Neřeš to zařiď se na co největší velikost a pak když bude mit vic prostoru tak to není na škodu :-) jako tvuj dotaz mi připadne stejně blbej jako když by chtěl někdo leguánovi sekat ocas kvuly velikosti :-D