Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nosnost OSB

Zdravím,
chtěl jsem se zeptat, z jak silných OSB desek bych měl udělat dvě terária 100 x 60 x 50, aby jedno mohlo stát na druhém? Ještě dodám, že by na sobě měly stát "na volno". Našel jsem tady ve starším vlákně tloušťku 15mm pro podobnou plochu podstavy, můžu tuto tlouťku použít i zde?

Díky za rekce.

Zdravim,
tloušťka desky 15mm by měla bohatě stačit i když budou na sobě dvě teraria já mam použitou desku 18mm v podobném případě jen jsou to teraria o rozměrech 250x85x60 a jen veprostřed mam pro jistotu dřevěný trámek na podepření protože ve vrchním terariu je velká zátěž.

Ty jo na takhle velké terárka 18 ? Já mám teda jedno 204X84X104(výška) právě ze 22 mm. Krom stropu a polic, na ty jsem použil 18. Ale taky mám problém - chci na něj postavit ještě jedno stejných rozměrů, ale vysoké jen 65 cm, takže budu muset instalovat taky trámek. Ale s těmi rozměry co píše zadavatel příspěvku bych si asi nedělal moc starosti a normálně je hodil na sebe...

Tloušťku materiálu bych až tak moc neřešil, důležitá je konstrukce. U 15mm OSB na 100cm časem dojde k průhybu, který ti může komplikovat otevírání šoupaček ve spodním teráriu. Doporučuji uprostřed, kde se potkávají skla vložit vhodnou rozpěru nebo obě desky ležící na sobě (dno horního s strop spodního terária) prošroubovat vruty.;-)