Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nosnost OSB

Zdravím,
chtěl jsem se zeptat, z jak silných OSB desek bych měl udělat dvě terária 100 x 60 x 50, aby jedno mohlo stát na druhém? Ještě dodám, že by na sobě měly stát "na volno". Našel jsem tady ve starším vlákně tloušťku 15mm pro podobnou plochu podstavy, můžu tuto tlouťku použít i zde?

Díky za rekce.

Tloušťku materiálu bych až tak moc neřešil, důležitá je konstrukce. U 15mm OSB na 100cm časem dojde k průhybu, který ti může komplikovat otevírání šoupaček ve spodním teráriu. Doporučuji uprostřed, kde se potkávají skla vložit vhodnou rozpěru nebo obě desky ležící na sobě (dno horního s strop spodního terária) prošroubovat vruty.;-)