Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem úmrtí agamy

Dobrý den, právě nám uhynula agama vousatá stáří 4 měsíce. Minulý týden se krásně svlékla,k jídlu cvrčky, zeleninu, vše sypané vitamíny, ráda se proběhla ještě dnes snědla cvrčky, vylučování bez problémů, svícená UVB i tepelná žárovka. Byla naše první dodržovali jsme všechno co jsme se dočetli....takový mazel. Když jsme ji po 2 hodinách co jsme byli venku našli byla mrtvá,celá naježená jako by se lekla. Co mohlo být příčinou?
díky za odpověď.

tak bleskovy sklon - kdyz byla vitalni, zrala, byla v dobre kondici - napada me snad jen nejaka mozkova prihoda nebo "infarkt", i u jesteru se muze takove neco stat. Znamemu takhle rychle uhynul krasny vitalni zdravy samec - dle vypraveni o pitve praskla "aorta" (nevim jestli tomu jde tak rikat u plazu) a plny hrudnik krve. Nehledal bych v tomhle pripade IMHO chybu na strane podminek v terariu nebo chybu chovatele - at mysleno jako vas nebo toho od koho jste agamu koupili. Nejspis nejaka vrozena indispozice/defekt o kterem nikdo nemohl vedet.

(snad jedina vec co by mimo uvedene mohla byt pricinou - chyba v elektroinstalaci a zabiti elektrickym proudem)

Díky za odpověď, agamu jsme koupily na burze v Jihlavě od zkušeného chovatele, elektroinstalace v pořádku. Chceme si pořídit další, ale asi to necháme na jaro, docela se bojím aby se jí zase něco nepřihodilo, doma to všichni obrečeli.