Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spínací hodiny

Zdravím, mám dotaz ohledně časového spínače do zásuvky. Koupil jsem jeden od nejmenované firmy zapojil jsem ho do zásuvky a na něj jsem napojil prodlužku ve které mám zapojené UVB 16W a UVA žárovku 75W. Spínají v pohodě, ale místo dvou spotřebičů se vypne jenom UVA a UVB svítí normálně dál. Nevíte co s tím? Předem díky

Asi to bude znít blbě, ale zkus překontrolovat zda to máš opravdu zapojené tak jak říkáš a zda tam není nějaká zásuvka typu "stále zapojeno" nebo tak něco. Nic jiného mě nenapadá. Mám takhle taky 2x časovač ve kterém je prodlužka a v ní vždy cca 3-4 lampy, ale vždycky se to vypne a zapne celé.

ahoj :-)

assasin-ten moj príspevok o paranormálnych javoch neber nejak osobne-tak som to nemyslel :-)

Musím sa priznat,že som bol teraz v meste a celú dobu som nad tým rozmýšlal,ale nejako mi to nedošlo,a to som elektrikár-nanba mi !!!:-)

Uroboros je macher !!!

PS:ja som bol furt v tom,že sa rozpína jedine fáza...:-)

spis jde o to jak je zapojena ta zarivka. neni treba nahodou zapojena mezi cernej a zlutozelenej??? Pokud ano, plynou z toho 2 veci:
1) nemas proudovy chranic
2) zarivku zapojovalo prase.

Podobny problem se stejnymi nasledky by mohl byt i v zasuvce.

EDIT: V pripade jejiho zapojeni nekym z kategorie "nasr@t do rukou a nepustit tyden k vode" to muze byt s temi barvickami osidny. Tedy kam vede drat od koliku?

zdar:-D a.d. Bahno:no ty jsi srandista:-D:-D:-D.Dost pochybuji,že válná většina vůbec tušíco je tuten chránič a 7lidí z 10 to stoprocentně nemá ani v koupelně(netuším zda ta norma jěště platí)natož někde jinde.Ten průser je v těch hodinách(hlavně):schválně je zkus kuchnout a zjitíš,že ty kabílky co jdou na plošnák nevydrží ani 1Kw natož deklarované 2Kw.
Víšco je na tom největší sranda:x:,že to běhá na jeden hrnec,běhat to na tři hrnce tak vím:ty tě jen tak nepustí:-D
takže:asana,Lego apod."kapacity" mám pro vás zajímavý projekt.Pořidte si tuto:
index.htm ,myslím si,že tady si doplníte znalosti :-):-)
Edit:tuto je fakt dobrá stavebnice a je v ní všechno,v přiložené příručce ako sa stat machrom ;-)

no o hodinach, zejmena tech levnych mechanickych nemam zadny valny mineni, a uz vubec ne pri spinani indukcni zateze(a kdo ma u zarivky kondenzor...), byt pisou ze zvladne az 2A indukcniho proudu. Poprve sepnout a poprve se pokusi o rozepnuti, pricemz se privari kontakty. Nicmene jemu hodiny fungujou, jedna lampicka spina a rozpina - to by sedelo na to, ze hodiny spinaj pracovni vodic, ovsem zarivka je pripojena na ochranej(kterej rozpinat pochopitelne nesmi).
BTW chranice mam doma tri, dva okruhy uvnitr a jeden na ven, kdyz vypadne neco, aspon neco jinyho bezi a clovek si na opravu nejak posviti.

zdar:-D bahno jasně,že je to blbě zapojený.
jinak já tuty levný hodiny používám už dlouho a žádný problém ;-),akorát jsou jen ovladací;-)
co se týká chráničů o.k.nerad bych aby byl nějaký "pohrobek",a nebo díky špatné instalaci+revize(která nejni)seděl před Peklem v hubertáku s kloboukem na zemi a žral nedožranýho lahváče :-D:-D
tuto s tím sice nesouvisí,ale od 1.1.2011 je povinná revize komínu na všechny paliva a to se týká i chat a staveb dočasných ;-)závěr si udělej sám

Není nad to, když se někdo, kdo o tom nemá ponětí, hrabe do elektriky...
Ale budiž:
Modrý - nulák (pracovní vodič)
hnědý - fáze (pracovní vodič)
žlutozelený - zem (ochranný vodič)

Fáze by měly být (pokud se bavíme o svítidle s objímkou) na spodním kontaktu, nulák na bočním, zem připojena být nemusí (dle druhu svítidla), nebo se připojuje na kostru, čili plášť svítidla pokud je z vodivého materiálu.

V zásuvce je vlevo fáze, vpravo nulák, kolík uprostřed je zem. (neberu v potaz novou vyhlášku, kde se již nemusí dodžovat pravo-levo). Bacha na starý rozdvojky - na jednu ze stran fázi a nulu přehazují (jednodušší výroba), ale ono je to i jedno, protože ochranný a pracovní vodič se ve spotřebiči stejně už nesmí setkat.

Zdravím, nechce se mi zakládat nové vlákno, tak položím dotaz sem. Chci si koupit nové spínací hodiny. Našel jsem dvoje a rozdíl je v tom, že jedna zásuvka spíná fázový vodič a druhá levnější spíná nulový vodič. Osvětlení mám na dvoulince napojené obímky se žárovkou a květináč.
Díky za radu.

Nechtěl jsem zakládat další fórum, tak to dám jsem. Koupil jsem si asymetrický cyklovač http://eshop.elkoep.cz/crm-2h--uni---detail-OI0000 0101.aspx je tam i návod v pdf. Nepovažuju se za úplného analfabeta přes elektriku, ale prostě jsem to nezprovoznil. přestřích jsem přívodní kabel od Super Rainu od Lucky reptile. cyklovač jsem zapojil a nic. na vstupu fáze na S1, nulák na S2. Na výstupu fáze na 15, nulák na 18. Nastavil jsem časy podle návodu a nefunguje to. Kontrolky svítí, je slyšet jak se přecvakne z T1 na T2, ale ve výsledku při obouch časech je výstup nula. Prostě je to pořád vypnuté. A to jsem podle návodu zkoušel i proklemovat S1 a A. zkoušel jsem na výstupu to přepojit na druhý čas atd. nakonec jsem to šel reklamovat. Bez problému aniž by to zkoušeli mi to vyměnili za jiný kus. Radostně jsem to přines domu a to samé. Tak se chci zeptat jestli s tímto máte někdo zkušenosti. Třeba jsem přehlíd nějakou maličkost, ale už jsem opravdu ve stádiu, že přijde oprava kladivem.

Podle mě je teda problém v nepochopení funkce. Podle tvého popisu je to zapojené tak, že to ani fungovat nemůže. Ovšem jestli jsem já nepochopil špatně tvůj popis.

Jinak zapojení od zásuvky fáze na S1 a N na S2 to by bylo OK, ale pak následuje to zásadnější - pokud nechceš napájet S.Rain jiným přívodem pak zapoj N od Rainu na svorku S2 k N přívodu, L(fázi) od Rainu na 18 a propoj S1 s 15.

chcem si kupit regiusku a potrebujem poradit. cHodim do prace aj v noci a chcem vediet si da da nieco take kupit co by mi vyplo svetlo ked by som bol na nocnej aby lampa nesvietila celu noc. Naprikald ze by som si nastavil nejaky cas napr. 20:00 a vteby mi vyplo svetlo. a rano ked by som prisiel domov tak by som ho znovu zapol a vecer by sa znovu vyplo .. please poradte , ma niekot s niecim podobnym skusenost