Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želva a pes

ahoj mám pardálího kluka (snad je to 80%) a foxteriérku (2roky) je ze želvy úplně šílená. ze začátku jsem myslela, že snad vzrušením dostane infarkt, pořád stála u klece, plakala, zpívala a třepala se. Snažili jsme se ji želvičku ukázat, aby si ji očuchala, ale ona ji začne olizovat, očmuchávat a ve chvíli, kdy se želva vystrčit hlavičku tak pejsek chce kousnout. byla bych srašně ráda, kdybyste mi poradit jak ji vysvětlit, že to není žrádlo, ale kámoš. Momentálně už se tolik netřepe a nekňučí, ale stále leží u želví ubikace a želvičku hlídá. Poraďte prosím. Dřív sem měla německého ovčáka a želvu zelenavou a soužití bylo v pohodě, chodily spolu po zahradě. I když je fakt, že želvička byla větší. Teď mám 3leté mládě, takže 11cm a 220g.

také mám psa a želvičku a nemuzu je nechat pohromade...kdyz zelvak stoji, tak pes lezi asi metr od nej a jen ho sleduje, ale jakmile se pohne , tak psisko hned startuje... ja si osobne myslim ze zarli a berou zelvu jako vetrelce do sveho teritoria...