Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želva a pes

ahoj mám pardálího kluka (snad je to 80%) a foxteriérku (2roky) je ze želvy úplně šílená. ze začátku jsem myslela, že snad vzrušením dostane infarkt, pořád stála u klece, plakala, zpívala a třepala se. Snažili jsme se ji želvičku ukázat, aby si ji očuchala, ale ona ji začne olizovat, očmuchávat a ve chvíli, kdy se želva vystrčit hlavičku tak pejsek chce kousnout. byla bych srašně ráda, kdybyste mi poradit jak ji vysvětlit, že to není žrádlo, ale kámoš. Momentálně už se tolik netřepe a nekňučí, ale stále leží u želví ubikace a želvičku hlídá. Poraďte prosím. Dřív sem měla německého ovčáka a želvu zelenavou a soužití bylo v pohodě, chodily spolu po zahradě. I když je fakt, že želvička byla větší. Teď mám 3leté mládě, takže 11cm a 220g.

Hm... no tak prostě zajistit želví ubikaci (terárium? Jak vypadá?) tak, aby se fena k želvě nedostala a nemohla ji ohrozit. Jinak ať si před terárkem třeba leží a kňourá, však ji to časem přestane bavit (selhávají-li tedy povely). Už teď se přece chová jinak než na úplném začátku. Chce to jen čas a bezpečí pro želvu.

zdar:-DSnažili jsme se ji želvičku ukázat, aby si ji očuchala, ale ona ji začne olizovat, očmuchávat a ve chvíli, kdy se želva vystrčit hlavičku tak pejsek chce kousnout. byla bych srašně ráda, kdybyste mi poradit jak ji vysvětlit, že to není žrádlo, ale kámoš.: tak tuto je jednoduchý:co takhle dát něco k snědku psovi ,krom té želvy???

to jo, chová se už trochu jinak než na začátku už si jde sníst i jídlo.ze začátku byla radši hlady než, aby želvičku opustila :-) jenže když želváka vyndám z ubikace a řeknu, že nesmí na postel kam je pak želvák přemístěn koleduje si zase o infarkt a zpívá u postele na celý barák :-)

Tak tohle mi připomnělo příběh od kamaráda, choval legoše v kleci a chtěl ho kamarádit s pitbullem, pak si všiml, že legoš delší dobu jen leží a divně kouká a po bližším ohledání lega zjistil, že mu pes skrz klec ukousal nožičky. Následně psa naučili, že když si pes nedal říct, byl trestán tak, že mu říkali že mu přijde Legoš nakopat p*del!!!!!
Tím se nechci posmívat, ale doporučit to samé, co po úmrtí lega udělal ten kámoš - lega koupil novýho, ale gumovýho.
PB

Chtít po foxlíkovi, který byl po staletí šlechtěn k tomu, aby cokoli živého minimálně zardousil je těžké. Doporučil bych pevnou ubikaci pro želvu, i tak bych ji měl pořád na očích. Pokud pes zůstane delší dobu osamocen s objektem svého zájmu a ty nebudeš na blízku s pohotovým povelem "fuj", určitě svému pudu podlehne. Sám jsem takto přišel o 3 vzrostlé hermanky a další 2 byly nezaměnitelně označeny a to šmejdem, od kterého by to nikdo nečekal.

děkuji, konečně někdo chápe, že povej fuj či podobný u foxíka moc nezabírá a nebo jen na pár minut než si myslí, že povel byl automaticky zrušen:-) jak říkám měla jsem německého ovčáka a nebyl žádný problém, stejně tak s labradorkou, která si chtěla s želvou hrát, jenže u foxíka ......želvák má ubikaci do které se nedostane, ale chtěla bych abych ji mohla dávat také na zahradu a to bez nebezpečí.

Mam takovou story. Stara babicka si takhle prinesla domu housata, polozila krabici na zem a pustila psa. A kdyz pes dosel ke krabici, ze se podiva, dostal rovnou pres cumak... od ty doby chodil pes po dvorku mezi slepicema bez problemu. Drsny, ale verim tomu ze funkcni. i kdyz...
Poridili sme si psa. Pes vzal do huby kabel, a protoze to povazuju za zivotne nebezpecny pro psa, ihned dostal tim kabelem co se do stenete veslo. Od ty doby nam pes nezere kabely.
Pak sme si ovsem poridili cubu. Cuba vzala kabel do huby, dostala kabelem a od ty doby nezere kabely v nasi pritomnosti. Jeste ze mame proudovy chranice.

...děkuji, konečně někdo chápe, že povej fuj či podobný u foxíka moc nezabírá ale zabírá, pokud je páníček DŮSLEDNÝfoxl není zas tak "nezvládnutelný" plemeno
milé dítě, přijde mi, že hledáš důvody PROČ něco nejde, než něco podniknout aby se to změnilo...
takže prostě psa nenechávej s želvou o samotě

milé dítě? promiň, ale to trochu přeháníš ne?
vím, že na foxíka musí být člověk důsledný, ale na to mám partnera, já spíš rozmazluju a vím moc dobře, že u ní nemám a nikdy nebudu mít takový respekt jako páneček....
nicméně děláme pokroky, už spolu chodí pod dozorem po koberci.

Foxteriér je především teriér... že mají tihle psi vlastní hlavu je snad obecně známo. My máme faraona - snese se se vším, kočky po něm chodí, ptáci ho nezajímají, leguána považuje za největší potravní konkurenci - ale běda, jak vidí králíka - ozvou se staletí, kdy jeho předkové lovili na Maltě králíky a konečná. Ergo - nemáme králíka. Žádná praktická rada, kromě "držet želvu z dohledu" mě nenapadá. Jenom je škoda, že je pes na nervy z lákavé kořisti, kterou nemůže mít. Mimochodem - psovi se nedá vysvětlovat. Jsou nastaveni na jednoduché a rychlé vyřízení události. Když bude pes dělat něco, co není vhod, alfa mu prostě "dá po čuni" a je vyřešeno... ale dělat alfu teriérovi... :?:]:)

Měli jsme naprosto stejné příznaky, ale úplně přesně. Skončilo to tak, že jednoho dne pes želvu v nestřeženém okamžiku zakousl. Dejte si pozor, želvě pořiďte dobře chráněný výběh, pokud ji třeba budete dávat na zahradu (jako my).

Tak naši psi nemají s plazíkama problém, možná protože jsou legové větší než psi. Mám ale obavu, že gekončíky by posvačili. Takže hlídat a buď želva dobře zavřená a nebo pod stálým a přísným dohledem.
Měli jsme knírače, ten byl s želvou kamarád,ale zato ho brali ptáci. Ze dvou andulek v kleci jsme se během roku dopracovali k prázdné kleci.

to je všechno o konkrétním psovi a hodně o jeho rase- jasně, lovecká plemena, jako třeba ti teriéři se těžko odnaučují lovit drobná zvířata, když k tomu byli původně vyšlechtění. Naproti tomu pastevecký pes s tím zřejmě problémy nebude mít vůbec. Nám třeba vlčanda zvířata absolutně ignorovala. Starší voříšek taky-sice je to kříženec nějakého teriéra a možná pudla, nebo čeho, ale se zvířaty byl od mala, takže s nimi nemá problém. navíc je největší kámoš s kočkou, a to se setkali když mu bylo 14 a jí 3 roky. Plazíků si nevšímá vůbec. Borďanda by zakousla všechno, k čemu jí není důrazně řečeno nesmíš. Ale kočku, kterou ví že nesmí tak akceptuje a s liškou jsou velké kámošky, ikdyž ze zečátku ji taky měla tendenci zakousnout. Holt nesměla dostat příležitost, než pochopila, že tahle liška není škodná, ale že s ní naopak může docela dobře blbnout.

Takže zajistit želvu tak, aby se k ní pesan nedostal a doufat, že ho to vyvádění časem přejde...ale vzhledem k tomu, že je to teriér, tak je nikdy nenechat spolu osamotě.

K tomu se přikláním, náš pinč je s naší kočkou kámoš, navíc z ní má spíš respekt. Na ostatní plevelný by mi stačilo říct a šel by do nich, takhle je jde jen očuchat. Navíc je veden na lov potkanů. Doma pak bez dozoru neexistuje vstup do teramístnosti, kde jsem byl nucen zřídit terária v dosahu psa. Mohl bych ho rozsekat na kaši, on ví že nesmí ale když není nikdo v dosahu snaží se procpat ke gekončíkům nebo jim alespoň olízat sklo či na sebe upozornit šíleným kňučením. Od velikosti králíka veškerou havěť docela toleruje, než bych ho navedl povelem. Psa neposílám na nic živého, nejedná se o loveckého psa a nenaplňuje mne pohled na zápasící zvěř. Jen potkany likviduje spolehlivě a vzhledem k osídlení zahrady a okolí ježky, kočkama a vším možným a nemožným mi vnadění na jedy příjde nebezpečné.

Rada opravdu jiná než nemožnost přímého kontaktu bez dozoru není. Navíc pozor na falešný pocit, že se ve vaší přítomnosti tolerují. Může stačit i minimální nepozornost nebo opuštění místnosti na několik okamžiků a můžete nenávratně přijít o člena domácnosti.

Měli jsme podobný problém, mám skoro také 3 let starou želvičku, ale ne tak velkou jako máš ty, tak 9 cm a je ve venkovním výběhu. Pejska máme 10 měsíců labradorku a ze začátku na želvičku štěkala, nelíbila se ji, byla úplně šílená, když jsem se víc věnovala želvě než ji a pak jak jsem je dala k sobě a ona ji chtěla vzít do tlamy nebo si s ní hrát jako s hračkou, tak jsem ji říkala, že tohle nesmí (Nesmíš!!!! pohrozit a důrazně, jinak že dostane :-D) tak se to opakovalo několikrát a ted jsou kamarádi, i když pejsek pořád trochu žárlí, ale to je u zvířat normální, že chtějí být jediní, se kterými se budeme mazlit :-D Toď moje zkušenost ....

Jasný, a pak se clovek otoci, psovi prdne v bedne a zelvu zabije, nebo horsi, nejak osklive zrani. Ja bych k sobe psa a zelvu nedaval, neco jinyho je to u vetsich druhů zelv, ale ne kazdej ma doma pulmetrovou sulcatu, ktery je nejakej pes ukradenej. Nahoda je blbec, lepsi neriskovat, nez pak brecet nad zelvou.:puff:

Zrovna tenhle inzerat, bud spatne vidim, ale na druhe fotce ma prorazeny, napraskly nebo spis prokously karapax, staci fotku zvetsit v malovani. http://www.ifauna.cz/terarijni-zvirata/inzerce/r/d etail/1479900/geochelone-pardalis-babcocki/

nj jenže vlčák je původně pasteveckej a následně služební pes. Byl vyšlechtěný na to, aby zvířata hlídal a chránil, ne zabíjel...nám vlčáci taky nikdy nic nezakousli. S loveckým, který byl původně vyšlechtěný speciálně na to, aby zabíjel drobnou škodnou je pochopitelně v jeho vztahu k malým zvířatům podstatně horší pořízení.

také mám psa a želvičku a nemuzu je nechat pohromade...kdyz zelvak stoji, tak pes lezi asi metr od nej a jen ho sleduje, ale jakmile se pohne , tak psisko hned startuje... ja si osobne myslim ze zarli a berou zelvu jako vetrelce do sveho teritoria...