Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želva a pes

ahoj mám pardálího kluka (snad je to 80%) a foxteriérku (2roky) je ze želvy úplně šílená. ze začátku jsem myslela, že snad vzrušením dostane infarkt, pořád stála u klece, plakala, zpívala a třepala se. Snažili jsme se ji želvičku ukázat, aby si ji očuchala, ale ona ji začne olizovat, očmuchávat a ve chvíli, kdy se želva vystrčit hlavičku tak pejsek chce kousnout. byla bych srašně ráda, kdybyste mi poradit jak ji vysvětlit, že to není žrádlo, ale kámoš. Momentálně už se tolik netřepe a nekňučí, ale stále leží u želví ubikace a želvičku hlídá. Poraďte prosím. Dřív sem měla německého ovčáka a želvu zelenavou a soužití bylo v pohodě, chodily spolu po zahradě. I když je fakt, že želvička byla větší. Teď mám 3leté mládě, takže 11cm a 220g.

Měli jsme podobný problém, mám skoro také 3 let starou želvičku, ale ne tak velkou jako máš ty, tak 9 cm a je ve venkovním výběhu. Pejska máme 10 měsíců labradorku a ze začátku na želvičku štěkala, nelíbila se ji, byla úplně šílená, když jsem se víc věnovala želvě než ji a pak jak jsem je dala k sobě a ona ji chtěla vzít do tlamy nebo si s ní hrát jako s hračkou, tak jsem ji říkala, že tohle nesmí (Nesmíš!!!! pohrozit a důrazně, jinak že dostane :-D) tak se to opakovalo několikrát a ted jsou kamarádi, i když pejsek pořád trochu žárlí, ale to je u zvířat normální, že chtějí být jediní, se kterými se budeme mazlit :-D Toď moje zkušenost ....

Jasný, a pak se clovek otoci, psovi prdne v bedne a zelvu zabije, nebo horsi, nejak osklive zrani. Ja bych k sobe psa a zelvu nedaval, neco jinyho je to u vetsich druhů zelv, ale ne kazdej ma doma pulmetrovou sulcatu, ktery je nejakej pes ukradenej. Nahoda je blbec, lepsi neriskovat, nez pak brecet nad zelvou.:puff:

Zrovna tenhle inzerat, bud spatne vidim, ale na druhe fotce ma prorazeny, napraskly nebo spis prokously karapax, staci fotku zvetsit v malovani. http://www.ifauna.cz/terarijni-zvirata/inzerce/r/d etail/1479900/geochelone-pardalis-babcocki/

nj jenže vlčák je původně pasteveckej a následně služební pes. Byl vyšlechtěný na to, aby zvířata hlídal a chránil, ne zabíjel...nám vlčáci taky nikdy nic nezakousli. S loveckým, který byl původně vyšlechtěný speciálně na to, aby zabíjel drobnou škodnou je pochopitelně v jeho vztahu k malým zvířatům podstatně horší pořízení.

také mám psa a želvičku a nemuzu je nechat pohromade...kdyz zelvak stoji, tak pes lezi asi metr od nej a jen ho sleduje, ale jakmile se pohne , tak psisko hned startuje... ja si osobne myslim ze zarli a berou zelvu jako vetrelce do sveho teritoria...