Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nežravosť

Ahoj , neviete mi poradiť ako čo by som mal robiť ked leguan nežerie .?? Čital som tu niektore prispevky ale nepiše sa tam . Leguan sa popalil na lampe kde dostal asi neaku infekciu . Bol som aj s veterinarom pretože raz bol taky že ležal na chrbte a myslel som že už zdochol . Nakoniec sa pozbieral teraz dycha , oči neotvara , spravil asi dva kroky no zasa leži . Veterinar mu dal imfuziu ktoru mu davame do papule ako vodu . Neviete či ked mu dam žrať tak sa mu niečo stane .? či nebude mať niečo s bruchom alebo hnačka . Nevyznam sa a akurat viem že človek po imfuzii nesmie jesť , tak či to neni aj snim tak . Už som mu trošku dal listu na drobno posekany . Mrkvy som mu daval tiež 3 drobne kusky no 1 vyplul . Neviem čo s nim . Ďakujem za pomoc

Vysoká teplota je žádoucí především na vyhřívacím místě, tam můžeš jít až nad 35-40C, ovšem mujsíš zajistit, aby se zvíře už nemohlo popálit! Zároveň je nezbytné, aby mohl leguán z toho hicu pryč, aby měl v teráriu různé teplotní pásy. Na nejchladnějším míswtě je teplota 27C nesmyslně moc, je třeba ji snížit klidně na 24-25C. Mnohdy má zvíře potřebu zchladit organismus.
Pokud jde o výbojky a jejich výhřevnost, je to velmi rozdílné. Některé žhaví, jiné nevydávají téměř žádné teplo. Je třeba odborné rady. Napiš co nejdřív na info@terashop.cz, pan Michael Čapek se v tom vyzná a jistě Ti rád a dobře poradí, jakou alternativu vybrat. Kromě toho je častým hostem tady na poradně, tak se možná i ozve. Taky se můžeš sám podívat na nabídku výbojek na jeho stránkách www.terashop.cz
Nepodceňuj to UV záření. ReptiGlo je u takového zvířete skutečně k ničemu, vyhozené peníze. Prodejci ve zverimexech to zřejmě vůbec netuší - a nebo ano, ovšem chtějí prodat, že... V tuto chvíli může být kvalitní UV záření důležitým pomocníkem při léčbě Tvého leguána. Vše se lépe hojí, nastartuje to imunitu, neváhal bych, pokud jsi tedy ochoten investovat do svého zvířete peníze a zachránit ho.