Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dozvliect alebo nie?

Zdravím všetkých mojich nepostrádateľných radcov :) Moja hadica (tá problematická čo mala zápal priedušiek, následne zakalené oko kvôli upchatému kanáliku) má už očko v poriadku a kvôli podávaniu Duphalytu sa začala zvliekať. Zvlek je ale potrhaný, je stále na nej a je na "cácorky". Vlhčím jej na 80% a rosím aj priamo ju, neviem ale či jej už v takomto štádiu (prikladám foto) ktoré trvá cca 3-4 dni kožu dozvliecť alebo ju ešte mám nechať a zvlečie si to sama...? Sú tam aj fotky odspodu papuľky, tá tmavá koža je ešte z minulého zvleku ktorú sa mi nepodarilo odstrániť ani kúpaním. Ďakujem všetkým!

ta deformace čelisti bude těma problémama, co had za poslední dobu měl + špatně svlečená kůže, která jak zaschla, tak ho to tahá. JInak ten hadík možná bude trošku horší kvality sám o sobě, ale s tím se nic nenadělá...

Co se týče toho dosvleku, dej ho do plastové krabice s vrstvičkou vlažné vody (tak, aby se had mohl celý potopit, ale neutopil se) a kápni tam slunečnicový nebo olivový olej (tak lžičku), dá se použít i dětský. Ten olej je dost důležitý, když je takhle několik x nevysvlékaný. Po asi půl hodině mu tam dej papírové utěrky nebo kousek hadru, aby to vysálo vodu s olejem a hada tam ještě nechej, měl by se sám dosvléknout o ten hadr. Možná mu místy budeš muset pomoct, ale až po tom, co se důkladně odmočí, to může trvat i pár hodin. Ale s tím olejem by to mělo pustit, on narušuje tu svlečku. Hlavně až bude ve vodě, tak ho drž v teple, aby neprochladl.

No nevadi ze mam kryplika, tak nebude na chov len pre radost, je to moja prvotinka :) Super dakujem za rady, dala som ju do tej vlaznej mierne teplej vody a na radiator (samozrejme mierne pusteny) aby voda nevychladla a ma tam johnsons baby oil s aloe vera :) takze v takychto podmienkach ju mozem nechat 5 hodin v pohode a potom dozvliect? dakujeeeem!

Hada určitě dosvlékni, jinak mu přiděláš další problémy. Já na fotkách prozměnu vidím podkus, spodní čelist je kratší než horní, u předkusu to je opačně. Těžko podle fotek soudit, jestli za "zkrácením čelisti" stojí nesvlečená kůže nebo ne. Je docela možné, že had je takto postižen od narození a problémy s dýcháním, příjímáním potravy, svlekem a další jsou toho jen důsledkem. V takovém případě to spraví jen mrazák....

Je zbytečné takhle předem soudit a hned strkat do mrazáku- ten had není nic moc kvalita, já taková mláďata prostě zkrmuju a nenapadlo by mě je prodávat- ale někteří jiní to dělají, a hold začátečník krypla pozná těžko- ten albín nebo co to je taky není zrovna pěkný zvíře, ale pořídila si je a pokud na nich nebude chovat, tak je to jedno, na mazla nevadí, že je to zmetek. Ale tyhle deformace čelistí u hadů, kor mláďat jsou po několika nesvlecích hodně časté, když se kouknete na tu naschlou kůži na spodní straně čelisti, tam to musí strašně šponovat, takže to tu držku takhle roluje zpátky. Ale to se ještě může dost zpravit, had už vypadá podstatně lépe než na těch předchozích fotkách, kdy byl ještě silně dehydrovaný. Ty respirační potíže- pokud je had jenom krypl, tak mu nejde z huby hlen a nemá záněty v průdušnici. Ta nežravost souvisí s tím špatným zdravotním stavem a navíc i nesprávnou veterinární péčí- ten předchozí veterinář tam dost věcí zanedbal, takže to hold zvíře poznamenalo.. ono až se dá do kupy, tak může být normálně životaschopné, akorát je ještě otázka, co mu ta dehydratace v kombinaci s antibiotiky udělala s ledvinama.

albinka ma fakt skaredu hlavu ale myslela som ze sa jej to casom napravi ze to ma preto ze je to mladatko. ci? lebo na tej albinke urcite chovat chcem mozno ako na jedinej z troch samic ktore mam. da druha, strieborna (mam ju v profile) ma zase nadhernu hlavu ale jej povod nepoznam. a velice ma zaujima este jedna vec - ako skrmujes kryplave mladata? komu ich davas? pokial viem tak hrozny nie su kanibali.dakujem

no, ona ta albínka je taková škaredá celá. Uvidíš, co z ní vyroste, ale není to zrovna povedené mládě...ta druhá vypadá podstatně lépe.

co se týče zkrmení kryplíků, tak při 850 zvířatech, od různých plazů přez savce se vždycky najde někdo, kdo si krypla s chutí dá, ani nemusím mít hanku ;-)

Tak ďakujem veľmi pekne všetkým, hadicu som už zvliekla. nepacia sa mi ale fliaciky ktore jej zostali na kozi, predpokladam ze na tych miestach bola koza este prischnutejsia a kusok "farby" jej zisiel dole. staci to natriet hojivou mastickou? znepokojuje ma ale jej oko, neviem ci tam este ma kozu alebo to uz je blanka na oku, mne sa zda ze som jej kozu odtial uz dala dole ale ci pod tym nemala predoslu... :?: totizto hlava sa jej zvliekala po kuskoch, stale sa sklbla. davam foto a dakujem velmi pekne, bez vas by to neslo :)

ty léze vypadají jako spálenina, ale možná jak měla zschlou tu kůži, tak si to prostě ztrhla. Ale na to by měl zabrat peruánský balzám, z nouze měsíčková nebo heřmánková mast. To oko je špatný, zřejmě se nesvléklo a vypadá, že se tam začíná dělat zánět. Navíc má asi na spodní čelisti počínající absces (je tam nějaké zarudlé ložisko, ale na fotce to není moc k rozpoznání) takže to zase bude chtít veterináře, co umí plazy.

inac podla coho sudis ze albinka je cela skareda

právě podle chovatelského oka. Až budeš mít nějakou chovatelskou praxi a za sebou nějaký ten odchov, tak pak taky poznáš dobré a špatné mládě ;-)

To zacervenane lozisko vzniklo zrejme ked sa trhla ked som jej zvliekala kozu lebo tam este mala staru kozu z predosleho zvleku, je to len povrchova odreninka. ocko som jej zatial namazala vidisicom a v sobotu idem k plaziarovi. A dufam ze okrem toho ze ona bude mat dobre oko tak uz aj ja cim skor budem mat dobre oko a nebudem kupovat kryplov :D

pokud to je jenom zatrženina, tak to snad bude ok...ale to oko by to chtělo máznout spíš Opthalmoseptonexem, když už...ten Vidisic je jenom zvlhčovadlo, což zrovna u hada, který má na oku šupinu nemá efekt. Ale když si to zvětším, tak to vypadá, že oko je ještě nesvlečené. Ona na sobě zřejmě měla více vrstev nesvlečené kůže. Zkus jí ho jemně pár x přejet prstem, jestli se to neuvolní.

Ty bile, "odbarvene", nebo i hlubsi mokvajici fleky na kuzi se u hadu nekdy tvori v mistech, kde byla aplikovana antibiotika. Do svleku neni nic poznat, po prvnim svleku od podavani atb se narusena kuze muze projevit reakci, jaka je videt u Vaseho zvirete. Je potreba to drzet v cistote, omyvat treba nejakou betadinou, event. maznout treba framykoinem aby to nemokvalo. Vzhledem k tomu, ze jsou skvrny v prvni tretine tela, kam se u hadu atb aplikuji, mohlo by to byt ono. Dokazete rict, jestli rozmisteni skvrn koresponduje s misty, kam vet pichal injekce?