Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vodnatělnost u rosničky

Dobrý den,
mohl by mi někdo poradit jak se dá toto onemocnění léčit, případně čím. Moje rosnička (hyla cinerea) vykazuje všechny příznaky - vypadá jako by měla prasknout (nafoukla se), je zalezlá úplně na dně terária a moc se nepohybuje. Ptal jsem se veterináře co by to mohlo být, je to sice veterinář přes koně a velká zvířata, jenže já tady v okolí žádného, který by se specializoval na plazy a obojživelníky nemám. Řekli mi že je to vodnatělost, ale o léčení nic nevěděl.
Prosím poraďte mi už nevím co mám dělat.

Nevím jestli to pomůže, ale rosničky mám v terárku 40x40x60cm (d,š,v). Teplota přes den 21-23 stupňů a vlhkost mezi 70-90%. Mají tam kořeny na šplhání a velké množství rostlin. Na dně je rašelina pokrytá mechem a miska s vodou. Rosničky tam jsou dvě (spíš dva) jsou to samečci.
Za každou radu budu rád :.(

Děkuji za odpověď,
taky jsem si říkal, že asi bude s léčbou problém.
Skolilo jí to v podstatě přes noc. Včera byla ještě "čilá" sice už bylo vidět, že s ní není něco v pořádku, ale nečekal jsem že to bude mít takhle rychlí průběh. Ráno byla nafouklá a už se moc nehýbala. Sice ještě pořád dýchá a trochu reaguje ale nevím jak na tom bude zítra.
Ještě jsem se chtěl zeptat jestli nemám druhou rosničku oddělit aby se taky nenakazila.

Vodu dostávají "klasickou" z kohoutku, ale je vždy dvakrát převařená. Zkoušel jsem i destilovanou, ale kolega mi radil že to prý pro ně není dobré, že ve svém chovu používá jedině převařenou, tak nevím jestli za to může zrovna tohle.

Nejsem žádný odborník , ale tu nemocnou bych oddělil, dal bych jí do absolutně hyg. nádrže na dně molitan pár větviček, kůra, nebo nějaký listy aby se nebála a miska s vodou. Tu vodu bych použil destilku (na 1l des. 1 dcl převařené nebo kojenecké). Hlavně co nejčistší prostředí a doufat... ale jak jsem napsal, nejsem žádný odborník před žáby...

Já jsem měla stejný problém.. ovšem rosnička mi uhynula... po par tydnech už nebyla nafouklá ale ovšem nereagovala na potravu byla slaba a měla sekané pohyby.Musela jsem jí krmit násilím, ale to nepomohlo. Existují metody ale je to velice naročne,pry se muže propichnout ale musí to být na zpravném míste tak aby nedošlo k poškození orgánů. Ja jsem krmila rosničku moučnými červy a obavam se že jí mohl kusadlama poškodit tělo a tím získala vodnatělnost. Ale taky to muže být porucha která se prokáže časem.