Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vodnatělnost u rosničky

Dobrý den,
mohl by mi někdo poradit jak se dá toto onemocnění léčit, případně čím. Moje rosnička (hyla cinerea) vykazuje všechny příznaky - vypadá jako by měla prasknout (nafoukla se), je zalezlá úplně na dně terária a moc se nepohybuje. Ptal jsem se veterináře co by to mohlo být, je to sice veterinář přes koně a velká zvířata, jenže já tady v okolí žádného, který by se specializoval na plazy a obojživelníky nemám. Řekli mi že je to vodnatělost, ale o léčení nic nevěděl.
Prosím poraďte mi už nevím co mám dělat.

Nevím jestli to pomůže, ale rosničky mám v terárku 40x40x60cm (d,š,v). Teplota přes den 21-23 stupňů a vlhkost mezi 70-90%. Mají tam kořeny na šplhání a velké množství rostlin. Na dně je rašelina pokrytá mechem a miska s vodou. Rosničky tam jsou dvě (spíš dva) jsou to samečci.
Za každou radu budu rád :.(