Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem přeprava terarijních zvířat

zdravím. Chci se zeptat na Vaše rady a zkušenosti s přepravou Vašich terarijních zvířat. Myslím například: když chcete prodat někomu gekona a musíte ho nějak dopravit třeba do Prahy. Máte zkušenosti s nějakou dopravní službou nebo kurýrem?

Ahojky co vím tak je to dobré dát každého zvlášť do plastové krabičky dát do boxu(třeba stará polystyrénová lednička) a je lepší mezi krabičky dát nějaký třeba tričko nebo něco aby v boxu nelítali sem tam a tolik se nestresovali.

S tím kurýrem je to těžší - ono přeprava obratlovců je dost složitá, musí být vyplněných několik papírů nejen od odesílatele, ale i od veterináře a místního spolku chovatelů... Většina lidí to řeší tak, že posílají zvířata jako něco jiného, většinou sklo nebo rostliny. Já posílám "orchideje". Zkušenosti jen dobré, využívám to jen v teplotně příznivém období, jednou mě jeden zájemce přesvědčil, abych mu mláďata lygodactylů poslal v lednu. Obložil jsem bednu polystyrénem a bylo to v pohodě.

Asi před rokem to měl podrobně vysvětlené pan Švingr na stránkách acheta.cz, nevím jestli to tam ještě je. Každopádně ta přeprava obratlovců, pokud vůbec jde, je tak složitá, že přepravuji jako něco jiného. Bezobratlé je možné přepravovat, ale o nich si každý myslí, že to uteče, vyleze, sežere, vypije krev... a baby na nádraží bývají často přímo hysterické. Orchideje se líbí každému, i když to jsou větší svi.ě než většina bezobratlých :-)

já jsem taky posílál hady jako exotické rostliny, ale potom jsem musel přestat, jelikož na nádraží chtěli vydět obsah krabice, jestli tam je opravdu nějaká rostlina. Od té doby radši neposílám. koukám po jiných službách ale zatím nic.

Přesně tak, toto platí od 12.1.2011 , nesmějí se posílat žádná krom bezobratlovců. Je to nějaký zákon EU, stejně jako jiná přeprava . Včera jsem se na toto téma bavil s chovatelem akvarijních ryb, který je na této situaci životně závislý. Dokonce ani přeprava vlastním autem není dost dobře možná, jelikož vás může zastavit a kontrolovat Celní správa a pokud jste 50 km od bydliště, může ukládat pokuty, pokud nemáte vyřízeny příslušné doklady.
PB

od 12.1.2011 , nesmějí se posílat žádná krom bezobratlovců. Je to nějaký zákon EU, stejně jako jiná přeprava . ....
přeprava vlastním autem není dost dobře možná, jelikož vás může zastavit a kontrolovat Celní správa a pokud jste 50 km od bydliště, může ukládat pokuty, pokud nemáte vyřízeny příslušné doklady.
PB

WTF. To jako že se nesmějí převážet jakákoliv zvířata bez povolení? povolení koho? to je nějakej kec, ne?

Podle mě diskuse dávno proběhla, udělal se závěr a nakonec zákon, který nám byl dán na vědomí. Další diskuse jsou asi bezpředmětné , jelikož nám nic jiného nezbyde, než daný zákon dodržet. Pravda, diskutovat můžem, ale to je asi opravdu to jediné, co s tím uděláme. Napadá mě, jestli to ale není jen mlácení prázdné slámy.
PB

To by mě docela zajímalo jaký zákon. Na úrovni EU je to blbost, to vím celkem jistě, páč jsem před pár dny řešil přepravu v německu a lidi, kteří se tím živí o žádném limitu nevěděli, takže tomu nevěřím. U nás o žádném zákonu taky nevím, nemáte odkaz. Nebo jinak, z jakého zdroje pramení ta informace že se to bez vet. prohlídky nesmí vozit ani autem?

zdar:-D já osobně to teda moc nesleduji,ALE..;-)

"neznalost zákona neomlouvá"
Viléme:podívej MR stran dovozu ti nějak moc nešli.
vet.osvědčení:-D:,nevím co se změnilo??:-Dale hodně lidí ti potvrdí,že pokud jeli z Hammu a měli cz spz a neměli vet.tak to bylo:-D:-D
jinak moudří to točí na A9 ring.na kilometry to vyjde stejně.
croco- co psal brožák tak to je úplně přesně.:-Dje to jen o vůli "uředního šimla" a ten zařechtá,kdy si vzpomene.
Pokud tě náhodou potkájí mlíkaři a celní....bude sranda:-D....ze zákona,všechno ven z auta apod.takže tak:-p
jenom taková blbost:-D od 1.1.2011 jsou povinné revize komínů.To se týká i staveb dočasných :-Dtj.beton bloky a na tom bunka,chalupa,srub :-D:-D

No, když jsem pátral co je potřeba na dovoz z Anglie, bylo to trochu něco jiného. Vím totiž, že UK má na hodně veterinárních nařízení výjimku. Co se kontrol v Německu týče, to je trošku něco jinýho. Já nevím jaký nařízení má DE na převoz zvířat. Bavíme se o převozu v ČR, tudíž jsem nastudoval co se dalo najít: http://www.dashofer.cz/7/0/preprava-zvirat-cid2321 25/ a několik dalších odkazů na MZP a nikde není o žádném novém zákonu, který by u nás měnil podmínky ani čárka. Už vůbec ne nařízení EU, ani nic podobného. Takže proto se ptám, z čeho vyplývá, že by u nás měl platit nějaký nový zákon, který tyto podmínky mění.