Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Barevné mutace p.regius

Ráda bych si do budoucna pořídila krajtu královskou v jedné barevné mutaci.Slyšela jsem,že tito hadi jsou chováni jen v U.S.A. a že v Česku je nikde neseženete.Je to pravda?
Jaká je popř. jejich cena a nevíte,jestli je někdo u nás chová?
Díky moc za odpověďi
B.

trochu mě hlava nebere, proč někteří shánějí barevné mutace? jo,pro hodně lidí je to kšeft, a módní trend. Ale jak dopadli guttaty? Kde to bylo před 5lety a kde je poptávka teď...

Jako zastánce přírodních forem si neodpustím poznámku. Viděl jsem už mnoho mutantů, ale nic se nevyrovná tomu, když v noci rozhrabete rašeliník a na světlo vynesete hroznýška haitskýho, anebo když vytáhnete za teplého dne retikulátku po svleku na sluníčko. Takovejch barev. Prostě paráda :-)

Hoodně zajímavý je leucistic kříženec čehokoliv, ale jinak jsem pro přírodní formy ;-)

mne by docela zajímalo, jak je to s některýma "barevnýma" formama např. ještěrů- např. "translucent" chamíků, trnorepů atd. Jak ta zvířata vůbec fungují, když to jsou heliofilní druhy citlivé na dostatek UV. Jestliže jim chybí pigment v kůži a orgánech, tak jim je to UV musí poškozovat, ne? A bez něj to asi taky nebude uplně košer...má s tím někdo zkušensti?