Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousata Nežere

zdravim mam proble moje 1mesicni agamka nechce vubec zrat vcera jsme si ji dovezli to snedla 2 cvrcky a dnes doposud nesnedla nic.. jinak je vitalni beha,skace,vymysli vselijaky blbiny a vylucuje bez problemu ...tak newim poradte prosim dik predem.. podminky: terarko 114x50x35 dxvxš (docasne) teplota den-27-30'C UV b,a lucky retile a vyhrevna 80W pod vihrevnou je cca 40'C svitim od 7.00 do 21.45..dalsi info doplnim.

Podmínky se zdají být Ok, až na to rosení 3x denně. Pouštní ještěry stačí bohatě porosit jednou, večer nebo ráno před rozsvícením. Aby to bylo jako když padne rosa v přírodě. A jak píše Melda, nech to zvíře zvyknout si na nový prostředí. Zbytečně agamu neplaš, neopruzuj a netahej. Jen nakrm a večer poros terárko i agamu.

to neres, proste prubezne - mladata mnohem casteji, jak rostou. Zešedne - zmatni nejaka cast tela (obvykle zvlast - jindy hlavicka, telo, nohy, ocasek) a svlekne se - muze to trvat klidne tyden, dva. Pak jina cast. A u mladat nez se jim svlikne posledni kolikrat ta prvni uz znovu zacina "šednout". Bezne neni potreba cokoliv resit, jen pro sichr kontrolovat jestli se to dobre svleklo na prstech a konci ocasku.

prosím potřebujipomoc před tydnem jsme dceři k 10narozkam poridila agamu vousatou je ji asi 2měsice ma tak 15cm.kupovaly jsme ji od chovatele.po 3dnech zacala byt divna menila chovani skubala sebou a strasne tocila a vyvracela hlavicku dneska je to 6dni co ji mame a je to nejhorsi dneska nežrala nereaguje ze ma cvrcka v terarku pada ji hlavicka k zemi a kdyz serozejde mota se a pada na stranu až se převraci a hlavičku vyvrací uplně až dozadu a párkrat otevře i tlamicku děkuji vam za pomoc mala je nestastna.

Vyfotografujte terárium (ať je vidět elektroinstalace, větrání, vnitřní vybavení). To, že by agama v prvních dnech v novém prostředí nepřijímala potravu (nebo jen nepravidelně), na tom by nebylo nic zvláštního. To škubání a vyvracení hlavy je ovšem podivné. Vzal bych ji a odvezl bez meškání k veterináři se zaměřením na plazy. Jinak se domnívám, že desetileté dítě bude při chovu takového zvířete rozhodně potřebovat pomoc a dohled.