Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Korálovky Lampropeltis

Korálovky Lampropeltis
Lampropeltis triangulum
Korálovka sedlatá má celkem 24 poddruhů. Jsou to L. t. abnorma, amaura, andesiana, annulata, arcifera, blanchardi, campbelli, celaenops, conanti, dixoni, elapsoides, gaigeae, doliata, gentilis, hondurensis, micropholis, multistrata, nelsoni, oligozonata, polyzona, sinaloe, smithi, stuarti, syspila, taylori.
Muze mne v tom nekdo udelat vice jasno? Lampropeltis triangulum je jediny nejedovaty druh koralovek? A barevne formy jsou podruhy z urcitych oblasti?

Koukám, že na koláži se objevili dvě mé fotografie :-). Co ti není jasné? Žádná korálovka není jedovatá. Takže i
Lampropeltis alterna (BROWN, 1901)
Lampropeltis californiae (BLAINVILLE, 1835)
Lampropeltis calligaster (HARLAN, 1827)
Lampropeltis extenuatum (BROWN, 1890)
Lampropeltis getula (LINNAEUS, 1766)
Lampropeltis holbrooki STEJNEGER, 1902
Lampropeltis mexicana (GARMAN, 1884)
Lampropeltis nigra (YARROW, 1882)
Lampropeltis pyromelana (COPE, 1866)
Lampropeltis ruthveni BLANCHARD, 1920
Lampropeltis splendida (BAIRD & GIRARD, 1853)
Lampropeltis triangulum (LACÉPÈDE, 1789)
Lampropeltis webbi (BRYSON, DIXON & LAZCANO, 2005)
Lampropeltis zonata (LOCKINGTON, 1835)

jj, vybral jsem foto co jsem nasel abych je mohl i zobrazit k semu prizpevku sem. Takze urcite te potesi ze jsem vybral tve foto do sve "kolaze" pac bylo u danho druhu nej. ;-)

co nevim!? ty jsi ted uvedl podruhy ?
nebo samostatne druhy k: Lampropeltis triangulum

Lampropeltis triangulum a Lampropeltis californiae jedna se o ? stejny druh ?
nevim zda to dobre chapu a zda to umim i dobre vysvetlit cemu dobre nerozumim :-(

Vypsal jsem jednotlivé druhy rodu Lampropeltis. Poddruhy co jsi vypsal ty se týkají Lampropeltis triangulum a ten má jak jsi napsal 24 poddruhů, které se liší barvou, velikostí a i lokalitou kde žijí. Na jedné lokalitě může žít více poddruhů.

Lampropeltis triangulum a Lampropeltis californiae jedna se o ? stejny druh ?

V tomto tvém případě se jedné o rozdílné druhy.

uff, jiz to chapu a vsiml jsem si az ted ze jsi uvedl ve svem prispevku i Lampropeltis triangulum mezi jmenovanejma a ta ma ktera ma 24 podruhu, takze kazdy s tebou uvedenych druhu co uvadis ma taktez vice podruhu, a pak se to lisi jeste u daneho podruhu v barevnem razu.
Pro priklad, kolik ma podruhu treba Lampropeltis mexicana ? ci ostatni druhy, jako Lampropeltis triangulum maji take takove mnozstvi podruhu i ostatní druhy ?
zajima mne pls. cca cislo, pocet, soucet podruhu vsech druhu Lampropeltis orientacne... a zda je k nalezeni o tomto nejaky kompletni clanek "lexicon" Lampropeltis nejlepe s foto, nevi nekdo ?

malý technický dotaz, jsem zjistil že ji pes nesežral, terárium jsem našel tehdy otevřené a psí svačinka byla pouze má domněnka, jenže já ji našel po půl roce pod pračkou v koupelně kde se provizorní terárium nacházelo, není na tom nic divného že had přežil divné je ale že vyrostl o skoro o 30 cm když jsem ho kupoval jako malé mládě měl okolo 20 cm po půl roce 57 cm. Jak je možné že bez potravy vyrostl? Podotýkám že myši ani jejich holátka v koupelně nemáme, možná nějakého uschlého pavouka. Jak je možné že vyrostl o tolik :-p Jinak naprosto aktivní, v perfektní kondici.
viz přiložené foto již v novém teráriu.

Had byl kupován jako Lampropeltis Mexicana mexicana, o kterou jsem měl zájem, po konzultaci s profesionálním chovatelem mne bylo zděleno že se jedná o Lampropeltis Mexicana greeri či křížence těchto dvou. Na druhém obrázku je již nový přírůstek Lampropeltis Mexicana Mexicana od pana Chadimy. Děkuji

Svým zbarvením napodobují prudce jedovatého korálovce.

ne vsechny koralovky nutne napodobuji koralovce, casto napodobuji proste ty jedovate hady, kteri s danym druhem koralovky ziji na stejnem uzemi. Lampropeltis alterna blairi kuprikladu napodobuje ploskolebce Agkistrodon contortrix pictigaster, zatimco Lampropeltis alterna alterna se podle vseho zbarvenim prizpusobila chrestysum Crotalus lepidus klauberi

Tak už to začalo? :-D
Idea autorů, kteří na základě DNA upozorňovali na změny byla asi taková:
Poddruhy nigra, nigrita, holbrooki, splendida a californiae se hodí pod jeden druh, prvaděpodobně Lampropeltis californiae. A aby v tom byl naprostej pořádek, počítalo se i s možností, že samotný poddruh californiae bude uplně vyjmut a vytvoří nový druh.
Ostatní 4 poddruhy getul se hodí pod druh Lampropeltis splendida.
Jinými slovy, východní poddruhy se separují od těch západních.
Jak je to teď netušim, co kdo oficiálně uznal/neuznal.
Nová móda - kdo dnes nepojmenuje/nepřejmenuje aspoň jeden druh, je to houby vědec ;-).