Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svlek a krmení guttaty

Dobrý den,
Nejprve bych rád předeslal, že jsem úplný začátečník co se chovu hadů týče.
Mám užovku červenou (elaphe guttata), kterou jesem dostal cca před měsícem a půl jakožto půlročního hada. Hned první den se spokojeně vyprázdila i svlékla, což byl však zatím její poslední svlek. Had vypadá spokojeně, a není ani agresivní. Jíst dostává jedno (nejspíš malé) holátko týdně, které bez problémů pozřívá. V teráriu má správnou teplotu, lignocel jakožto podloží, kytky, větve i nádržku s vodou.
Nevíte někdo náhodou proč se nesvléká, potažmo není-li možné, že se svlékl v lignocelu? A neměl bych ho začít krmit víc?
Omlouvám se jestli tu již tyto dotazy jsou, ale opravdu jsem je nenalezl...
Děkuji

Ahoj,
tak jestli se svlékl v lignocelu to ti neřeknu, tam se musíš kouknout sám, ale pokud nebyl zakalený tz. že měl bílá očka a jeho zabarvení ztmavlo, tak se asi nesvlíkl. Mám doma miminka a ty se mi svlékají tak 1x za 2 měsíce. Myslím, že je ještě troška času, pokud se svlékl před 1,5 měsícem. Krmení můžeš klidně zvýšit na 1 holátko tak 5 dní a nebo klidně zkus dávat 2 holátka po sobě.Tedy pokud si vezme, když si nevezme, tak to jedno klidně hoď do mrazáku a máš na další krmení. Jakmile se zakalí tak ti bude odmítat potravu (znamená to že se bude + - za týden svlékat) jakmile se svlíkne, tak mu můžeš dát další holátko/a.

Zdarec, jsem rovněž začátečník, hada mám měsíc, takže zkušenosti minimální, ale co jsem vyčetl na netu hadi do 2 roků rostou a svlékají se po 4-5 týdnech, takže asi má ještě čas. Ohledně krmení-mám hroznýšovce duhového-5 měsíců-53 cm. a po týdnu mu nabízím holátka a 3 si vezme- já bych mu dal co sežere, ať roste. Podotýkám-moje praxe minimální...

Ja osobne krmim cca kazdych 7-10 dni... Zacinala som na holatkach a postupne potravu zvacsovala... Pokial nemali adekvatnu velkost, tak som kupila dve mensie... Zaklad je, aby myska nebola hrubsia ako had v najhrubsom mieste (vseobecna poucka). Pokial sa riadis tymto, tak guttke jednu az dve taketo mysicky male... Tazko povedat, co nazyvas holatkom... Uz som videla holatka jednodnove, dvojdnove, osrstene ale slepe a niekde vydavali za holatka uz aj skakavky... V niektorych zverakoch to proste volaju holatko, pokial to nie je dospela mys...
Takze mysku primeranej hrubky.. taku by mala zvladnut jednu, neskor mozno aj dve :)
A co sa zvleku tyka, zalezi kolko ju krmis - cim viac, tym castejsie sa zvlieka a viac rastie. No to nie je zarukou uspechu... Polrocna gutata sa ti moze zvliect aj po dvoch mesiacoch a ak jej davas podla tvojich slov "asi male holatka" tak mozno este trosku dlhsie... Neboj, ona vie, kedy jej zacina byt koza mala :)

děkuju moc za rady, dneska dostal poprvé skákavku, a upřímně-byl jsem totálně unešenej jak to lovil... ta myš byl prakticky větší jak on, ale to mu moc nevadilo :) a snad poslední dotaz na nějakou dobu-jak poznám, že by zasluhovla větší terárko? :) děkuju moc, je skvělý jak sou všichni ochotní :)

Dobrý den,
Nechci zakládat další vlákno, tak to vložím sem. Minulý pátek jsem si přivezl užovku červenou, byla již lehce zakalená, později se zakalila ještě víc a v pondělí-úterý se odkalila, tak čekám jestli se svlékne. Ale mám strach, protože jsem jí dal do terária (80x40x40) a gutta má okolo 50 cm a vůbec nevylézá s úkrytu, a tak nevím jestli vůbec vyleze se svléknout(rosím každý den,misku s vodou má, teplota cca 25-27°C), podle mě neni b*bá a vyleze,ale radši se zeptám :D. A pak ještě kdyby si s tím svlekem dala načas, tak jestli jí nevadí hladovka, protože v neděli to bude 14 dní co naposledy žrala (chovatel řekl že jí krmil každou neděli holátkama. Předem díky...