Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boa constrictor imperator Tarahumara, B.C.I. Nicaragua, B.C.I. Leopard

Zdravím. Po pročtení veškerých vláken, jsem se rozhodnul založit toto. Mám 3 "regály", které chci předělat na terária. Velikost 100x40x40 (dxvxš). Chci se zeptat jestli terárium těchto rozměrů je vhodné pro pár výše uvedených druhů hroznýše. Pro pár to asi dle mne dostačující není, ale pro jednotlivce by mohlo. Dočetl jsem se, že tyto 3 varianty B.C.I. jsou co se týče délky nejmenší. Samice cca 120 cm a samec přibližně o 20 cm menší. Dále také dodělávám terárium z OBS desek rozměry: 60x55x45 (dxvxš) a přemýšlím o těchto hadech. 1.Úžovka červená, 2. korálovka kalifornská, 3. korálovka sedlatá, 4. korálovka mexická. Poprosil bych Vás tedy o Vaše zkušenosti. Korálovky (sedlatá, mexická) a i úžovka červená mají u mláďat často problémy s příjmem potravy, kdežto kalifornka je prý pořádný žrout. V chovu zvířat jsem zkušeny, ale s teraristikou vpodstatě začínám (někdy se začít musí :-[). Chci aby se zvířata u mě cítila dobře a měli vše co potřebují. Proto tedy pečlivě studuji veškeré informace, než si zvíře pořídím. Předem díky za reakce

jasný díky za rady. No popřemýšlím jestli by nešly dvě spojit zasebou. Pak by z toho bylo 100x80x40. Popřípadě co byste mi doporučili do toho teraria o rozměrech 100x40x40? (Nejlépe něco živorodého). Rád bych se i časem pokusil o odchov. Do toho menšího terária je můj favorit kalifornka. Na úžovku červenou je to podle mě malé. Budu do teria teď dělat pozadí s hodně odpočívadly takže se obytná plocha ještě zvýší.

Chovám je odděleně v tera 80x50x50 a myslím si že ani jeden nebudou nikde větší potřebovat. Samička je cca o 15-20 čísel větší a jsou to naprosto bezproblemoví chovanci. Akorát se musí hlídat teplota, např v létě jak mají v tera nad 30 tak už jsou ve vodě a chladí se, mame ještě mixáka a ten se vyloženě peče pod žárovkou, ale tihle jsou spíš zalezlí v chladu a pod teplo moc nelezou. Takže v létě ani nesvítím, třeba jen hodku nebo dvě večer, a v zimě podle teploty v pokoji, a po dvou letech s nimi, nemám jedinou špatnou zkušenost, kromě jednoho hlodance:-)

jj nějak to musím ošetřit. Asi nějaký lak. No uvidíme jak to vše dopadne. Škoda, že ta šířka není alespoň 45. Ale kdybych je choval odděleně tak by to možná šlo. No uvidíme je čas, není kam spěchat :) Nakonec to skončí tak, že tam dám nějaký jiný druh. Je takových krásných druhů :-D

Jo a co se týče imperátorů jako Honduras či Nicaragua tak o tom že se jedná o menší imperátory tak to si nech jen zdát..:-)
Choval jsem Nicaraguy a samice měla po 4 letech přec 2 metry dobře.Samec měl zato po stejné době tak 1,5 metru takže vidíš že termín malý boa je zavádějící.
Nyní doma chovám skupinku Crawl Cay a tak jsem sám zvědav kolik dorostou po letech.....

no mam E.C.Cenchria a mam je v 100x50x45 a 35x50 tvori voda mam je uz 10let a mam pravidelne odchovy terarka stacej bahate ,to je typ hadu ktery se ve vode parej a mladata taky rodej do vody tak bych rekl ze je tam podstatna velikost nadrze na vodu tak aby se tam stocila maj kolem 2M. A mam i Hog island boa samice je 1.8M a je 8 leta a samec ma 1.4M u hroznysovitych musis davat pozor aby se nemel o co oprit aby ti nevymackl sklo a nebo nepraskl nesmis tam mit akorat vetve a policky u skla(vlastni skusenost kdyz jsem zacinal pred 20lety)

super díky. Přemýšlím co pořídím. Jestli některého z těchto hroznýšů (viz. nadpis) nebo E.C.Cenchria. Oboje to jsou nádherní hadi. Terária tedy budou 108x40x38. Hadi budou v jednom teráriu. Poté budou rozděleni každý zvlášť a po tělesné dospělosti budou zase v jednom společně. A ještě jeden dotaz dají se potom ty mláďata u E.C.Cenchria dobře prodat? Jako jaká je poptávka. Nechci to dělat za účelem zisku, ale zase bych nerad abych např. z 20 mladých prodal 5 a 15 jich živil doma :)). Ale na to je ještě brzo (hady ještě nemám a už uvažuju o odchovu :-D) no ale třeba za 3,5 roku co není může být. Ještě jednou díky

jo to je mi jasný, ale ta výška je těch cca 38 - 40, šířka 40, délka 108. No to je mi jasný, že vše bude tou dobou úplně jinak. To je tak se vším. No ta šířka, tam je ten problém pokusím se to nějak vyřešit, je mi jasné, že kdyby to mělo těch 50 cm, že je to úplně o nečem jiném je to přece jenom o 0,108 m čtveretního více. Co se týká té výšky, tak hroznýšovci jsou pozemní hadi, takže mi bylo řečeno, že výšku tolik nevyužijí, ale je mi jasné, že čím prostornější tím lepší.

tak kazdej had je prodejnej ted je problem ja treba E.C.Cenchria kupoval za 3500kc dneska uz jsou po 1000 HOGY za 7000 dneska za 1300 a mozna i min ty mam ja ted zitra je vezu na burzu ale kazdopadne je to konicek a ja to tak beru na elektriku a krmeni to vydela pokud chces zbohatnout na tom tak si to ani nekupuj a uc se a udelej si vejsku z toho jsou penize. a pokud se chces podivat na terarka mam je na profilu zofre111 na lide

No to jsi (jste) mě špatně pochopil. Rozhodně bych to nechtěl dělat za účelem zisku. Zvířata chovám od svého útlého mládí (s teraristikou sice začínám, ale hold někdy se musí), protože mě to baví a mám přírodu rád. Na vejšce jsem. Jinak hady máš parádní a koukám, že jich nemáš zrovna málo :-) fakt paráda. Já furt polemizuju nad tím pro co se rozhodnu jedno terárium stojí další dvě nebo jedno se bude stavět. Teď se rozhoduji co a jestli pár, protože udělat u jakéhokoliv zvířete odchov je radost a ocenění chov. úsilí. U těch hroznýšovců mi vadí asi jedna věc. A to, že jsou prý neustále zalezlí v substrátu nebo v úkrytu, ale to je vpodstatě každý had. Říkám, furt se rozhoduji co a jestli pár. Mám více kandidátů, uvidíme jak tahle telenovela dopadne :-D

Ještě mám dotaz, abych nezakládal nové vlákno. Jak nahoře píšu, že ještě předělávám to terárium (60x55x45), tak mám dilema. Terárium jsem koupil od známého a má dvě menší police a zadní stěnu popískovanou, zbylé dvě stěny jsou čistá dřevotříska. Mám vyrobeno asi 5 odpočívadel (převisů) z polystyrenu. Na který jsem nanesl 2 vstrvy lepidla na kachličky. Je to pěkně tvrdé (a docela i pěkné vzhledově). A teď k problému boční stěny popískuju, ale váhám jestli mám polepit lepidlem a popískovat i ta odpočívadla. Bojím se jedné věci a to čistění. Myslím si, že by se z toho hrubého písečného povrchu špatně odstraňovaly výkaly (myslím ty bílé (močovinu)) a pak by vznikal problém s hygienou. Kděžto u nepopískovaných jenom šedých skalek by to krásně šlo setřít houbičkou na nádobí a nebyl by problém. Jak myslíte, že by to reagovalo i s vlhkostí? Myslím tím to lepidlo na kachličky. Myslím, že by v tom nemusel být ani problém, protože přímo to rosit nebudu budu vlhčit písek jako substrát. A korálovka kalifornská, kterou tam mám v plánu chovat nemusí mít vysokou vlhkost a myslím, že by pro ní toto "pouštní" suché terárium mohlo být vhodné. Jaký tedy máte názor pískovat či nepískovat? Předem díky

Tak terárium je dokončeno. Je tam 5 odpočívadel. Jako zeleň použiju rostlinu umělou, protože jak jsem to zde pročetl, živá rostilna moc dlouho nevydrží. Udělal jsme ještě úkryt z břidlice a jiných kamenů. Ten se mi fakt moc líbí. Je tam hodně prostorů kde se had může ukrýt a má tam dost prolézaček a dobrých zákoutí. Jako substrát použiju asi takový hrubý písek (spíše malé kamínky) a do jednoho koutu asi usmístím krabičku s mechem nebo rašeliníkema toto místo budu rosit. Teď už jen zbývá nalézt v přírodě nějakou větev, která se mi tam bude hodit. Furt, ale váhám nad dvěma hady a to korálovka kalifornská a úžovka červená. Úžovku bych asi mírně favorizoval, ale bojím se aby ji terárium v dospělosti nebylo malé. Někde jsem četl, že se někde uvadí pro pár terárium 50x50x50, což mi přijde strašně málo pro dva 1,5 metrové hady. Já mám terárium 60x45x55 (d,h,v). Internet jsem prohledával a každý má jiný názor. A na většině serverů a blogů je vpodstatě to samé jen překopírované. Jaký máte názor vy je toto terárium vhodné pro úžovku červenou? Díky za každou reakci.

nevim kde si videl pisek... ale neva - proste si projed par stranek - zadny chovatel techto hadu co znam sterk/kaminky nema...
Mulcovacku nedavej - obcas se do ni pridava ruzne svinstvo... Kup cyprisovou kuru - Mazuch ji prodava, nebo na burzach, inzerci atd...
Lignocel (i jine substraty) pouzivam uz 16let a zatim dobry...