Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Epicrates cenchria cenchria

Zdravím. Chtěl bych se zeptat na velikost terária pro chov páru těchto hroznýšovců? Někde na poradně jsem zde četl, že dostačující je 100x50x50. Chci v blízké době předělat pár regálů z laminátu na terárium(a). Rozměr jedné "bedny" je 100x40x40 (d,š,v). Což asi dostačující není, ale pokud bych jedé bedně uříznul kus vrchni strany a druhé celou spodní vzniklo by z toho 100x40x80 (d,š,v)a ev výšce 40 cm by byla po obvodu a např. přes jednu třetinu plochy plocha (odpočívadlo) čímž bych zvětšil i obytnou plochu. Já vím ta šířka 40 cm je asi průser :-D, ale ptám, se jestli by se tam páru hroznýšvců mohlo dařit a líbit. Samozřejmě by součástí terária byly větve, úkryty, miska s vodou a další základní věci. Dále bych se Vás chtěl zeptat na Vaše zkušenosti s těmito hady. Píše se, že jsou hlavně v mládí dost kousaví a někteří jedinci jsou kousaví i v dospělosti (záleží na povaze). Také jsem slyšel, že v případě ohrožení vypouští velmi páchnoucí tekutinu. Díky za reakce a přeju pěkný zbytek dne Jirka

využiji vlákla. Našla jsem spoustu příspěvků a fotografií jak Epicrates c. c. jsou v terárku v páru. Chci se zeptat zda se v páru dají chovat nafurt nebo jen do dosažení určitého věku (puberty) a pak je rozdělíte ? Anebo je připouštíte k sobě jen na páření?