Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o radu - Užovka nechce žrát

Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat na váš názor ohledně krmení užovky. Má 5 měsíců měří 45cm, svlek v pohodě bez problémů. terárium 100x50x50, teplota přes den 28°C přes noc 23°C topím 40W žárovkou... Když sem ju přivezl od chovatele bylo mi řečeno že je rozkrmená na myších holátkách. snažil jsem se krmit 1x za 10 dní ale had nejevil zájem ani v teráriu, ani v teraboxu, žívá ani mražená, nastřižené holátka, ve tmě, za světla, v malé krabičce, po orosení prostě vůbec... skoušel sem mu každý týden dát holátko a když si vždy po měsícu nevzal tak jsem ho nakrmil násilně. vyskoušel jsem mnoho rad chovatelů, knížky atd ale nic nezabírá.. Nenapadá vás co s ním ?? Díky moc.
P.S. forum jsem prohledal několikrát, dotazů je tu mnoho ale žádný neodpovídal tomu mému tak mě prosím nekřižujte...

Ano občas se to stává.
Mám doma také 4 mimina co nechtěli baštit. Krmila jsem je násilně, až když jsem jim nabídla holátko pískomila, staré asi 5 minut, tak to najednou šlo. Novorozeňata od matky asi voní jinak jak zamražení.

Takže máte několik možností:
1) zmrzlé holátko od myši rozstřihnout na polovinu, nechat rozmrznout na pokojovou teplotu a nabídnout. Bude cítit všechny vnitřnosti, což by mohlo pomoci
2) zkusit zakoupit těhotnou myš, počkat až plkne mladý a nabídnout jí živé, čerstvě narozené hole
3) zkusit zakoupit jiné jako myší holátko a zkusit nabídnou

Musíte to kombinovat, zkoušet krmit v terárku, v krabičce, tmu, světlo, přes noc.

Já jsem ty moje nekrmila 14 dní, čekala jsem až budou mít hlad a na to pískomilý hole se 3 chytli.

rozstřihlé holátko jsem zkoušel, nic to s ním nedělá, ani u zmraženého ani u čerstvě umřeného... zkusím tu těhotnou myš... mládě pískomila se v uherským brodě dost blbje shání... ještě mě napadlo zkusit koupit malího křečka... mám kámošku co je pěstuje a občas mláďata má...

taky mě to bylo tak řečeno jenže v chování hadů jsem začátečník a nedovedu si představit jak budu krmit 1,5 metrovího hada za nějakej čas... už teď když sem ho krmil naposled a obtočil mě prsty tak sem měl co dělat s jeho škrcením....

Ještě bych ho zkusila dát na nějaký ten měsíc do něčeho menšího, např. do toho teraboxu nebo plastového boxu. To terárko se mi zdá pro něj zatím dost velké. Má nějaký úkryt? Máš konkakt na prodávajícího? Pokud tvrdí, že je rozkrmený, tak ať Ti přesně popíše podmínky v jakých ho choval a zkus je napodobit. Pokud kontakt nemáš, tak pro příště si vždycky vyžádat a když Ti ho odmítne dát, tak hada koupit jinde.

kontakt na něj mám, psal sem mu a když jsem si pro hada jel tak jsem byl přímo u něj... ukrytů má víc než dost si myslím, má v teráriu kupovanej dutej kámen a velký množství různě velkejch kokosovejch úlomku.. v těch spí nejraději...

k tomu teraboxu - přes vánoce jsem nebyl doma a tak měla hada u sebe přítelkyně asi 3 týdny v teraboxu... v té době se měl krmit - nežral měsíc a nevzal si vůbec... světlo měl, teplotu dobrou, rosení taky a nic...

No a v čem ho teda měl? Určitě v nějakém malém plastovém boxu. Já dávám všechna pořízená mláďata nejprve do plastových boxů (vyhřívám zespodu kabelem) a teprve až povyrostou, tak jdou do normálního terárka a nikdy s krmením nebyl problém. Tak ještě bych ho zkusila dát do něčeho menšího i s jeho oblíbeným úkrytem. Pokud už sám žral, tak by se měl chytnout.

Jak velký holata zkoušíš? Zkus trochu větší hole, třeba už osrstěný.Když má hadice půl metru musí ho dát v pohodě. Některý hadi úplně malý holata žrát nechtěj.Zkusil bych mu to hole (živý) dát večer po porosení terárka někam před úkryt ve kterým polehává a nechat ho v klidu. Když si nevezme, pokusit se třeba druhej den ho tím holetem vydráždit, trochu ho s ním profackovat. Často taky pomáhá když hada trochu při krmení dráždíš na ocásku (snad se toho nechytne luma :-D)...

zkoušel jsem mu dát nejdříve hoodně malí, snad tak dení holátko a toho si ani nevšim... pak jsem zkoušel už osrstěný a toho si taky ani nevšim... dráždit ho s tím holetem sem zkoušel několikrát, vždy to zkončilo nasraným hadem, kouslím holatem a to bylo vše.... kousne do něj ale jen jako by ze sebeobrany... když mu s tím holetem na pinzetě mávám kolem hlavi tak se snaží zdrhat, když mu s ním hcvílu ťukám do ocásku tak ho kousne a zase se snaží zdrhat...

Cejna : Já se toho tedy chytnu :-D. Máš ve všem pravdu, já jen ještě malinko přitvrdím. (snad zde nebudu za tyrana) Občas sem hada (prcka), fackoval holetem tak dlouho, až byl doslova utahanej jako kotě. Mnohokrát se stalo, že po tomto utahání, už né, že kousnul, pustil, kousnul, pustil, ale kousnul a držel. Pak jsem vydžel třeba i půl hodiny bez pohybu, než to ten moula sežral.
No a vneposlední řadě :-D ocásková metoda také funguje, tu jsem praktikoval hlavně u stromáků.

Haďour je asi trochu pohublej, od nepřežírání, tak co je vrchol obezity?
Když ležíš na pláži, přiběhnou ochránci přírody a začnou tě tahat zpátky do moře! :-D

tak jsem to zkoušel a ani prd... jednou do něj kousl, pustil a už neměl vůbec náladu se zlobit... ani cvrnkání do ocásku nepomohlo ho vydráždit... Nic má v sobě 2 holata a příští nedělu zkusím znova no....