Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o radu - Užovka nechce žrát

Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat na váš názor ohledně krmení užovky. Má 5 měsíců měří 45cm, svlek v pohodě bez problémů. terárium 100x50x50, teplota přes den 28°C přes noc 23°C topím 40W žárovkou... Když sem ju přivezl od chovatele bylo mi řečeno že je rozkrmená na myších holátkách. snažil jsem se krmit 1x za 10 dní ale had nejevil zájem ani v teráriu, ani v teraboxu, žívá ani mražená, nastřižené holátka, ve tmě, za světla, v malé krabičce, po orosení prostě vůbec... skoušel sem mu každý týden dát holátko a když si vždy po měsícu nevzal tak jsem ho nakrmil násilně. vyskoušel jsem mnoho rad chovatelů, knížky atd ale nic nezabírá.. Nenapadá vás co s ním ?? Díky moc.
P.S. forum jsem prohledal několikrát, dotazů je tu mnoho ale žádný neodpovídal tomu mému tak mě prosím nekřižujte...

No a v čem ho teda měl? Určitě v nějakém malém plastovém boxu. Já dávám všechna pořízená mláďata nejprve do plastových boxů (vyhřívám zespodu kabelem) a teprve až povyrostou, tak jdou do normálního terárka a nikdy s krmením nebyl problém. Tak ještě bych ho zkusila dát do něčeho menšího i s jeho oblíbeným úkrytem. Pokud už sám žral, tak by se měl chytnout.

Jak velký holata zkoušíš? Zkus trochu větší hole, třeba už osrstěný.Když má hadice půl metru musí ho dát v pohodě. Některý hadi úplně malý holata žrát nechtěj.Zkusil bych mu to hole (živý) dát večer po porosení terárka někam před úkryt ve kterým polehává a nechat ho v klidu. Když si nevezme, pokusit se třeba druhej den ho tím holetem vydráždit, trochu ho s ním profackovat. Často taky pomáhá když hada trochu při krmení dráždíš na ocásku (snad se toho nechytne luma :-D)...

zkoušel jsem mu dát nejdříve hoodně malí, snad tak dení holátko a toho si ani nevšim... pak jsem zkoušel už osrstěný a toho si taky ani nevšim... dráždit ho s tím holetem sem zkoušel několikrát, vždy to zkončilo nasraným hadem, kouslím holatem a to bylo vše.... kousne do něj ale jen jako by ze sebeobrany... když mu s tím holetem na pinzetě mávám kolem hlavi tak se snaží zdrhat, když mu s ním hcvílu ťukám do ocásku tak ho kousne a zase se snaží zdrhat...

Cejna : Já se toho tedy chytnu :-D. Máš ve všem pravdu, já jen ještě malinko přitvrdím. (snad zde nebudu za tyrana) Občas sem hada (prcka), fackoval holetem tak dlouho, až byl doslova utahanej jako kotě. Mnohokrát se stalo, že po tomto utahání, už né, že kousnul, pustil, kousnul, pustil, ale kousnul a držel. Pak jsem vydžel třeba i půl hodiny bez pohybu, než to ten moula sežral.
No a vneposlední řadě :-D ocásková metoda také funguje, tu jsem praktikoval hlavně u stromáků.

Haďour je asi trochu pohublej, od nepřežírání, tak co je vrchol obezity?
Když ležíš na pláži, přiběhnou ochránci přírody a začnou tě tahat zpátky do moře! :-D

tak jsem to zkoušel a ani prd... jednou do něj kousl, pustil a už neměl vůbec náladu se zlobit... ani cvrnkání do ocásku nepomohlo ho vydráždit... Nic má v sobě 2 holata a příští nedělu zkusím znova no....