Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím vším krmíte potkany

Trochu se mi teď vymkl chov potkanů z tlapek. Pořád jsem si stěžoval, že se mě dlouho nemnoží a na pomoc jsem zneužil rodinou příslušnici. Na moje požádání založila trojku. Asi po měsíci mě všechny tři dala, že už nemá místo a bylo jasny že jedna samička je nabouraná. Tak už jsem měl 7 dospělých potkyšů a při pohledu na obří břicho samičky mě bylo jasny, že porodí slušnou salvu. A taky že jo, narodilo se !!19 fešáků!! Když jich máte tolik pochopíte pravidlo "chov hlodavců se vyplatí od 3 hadů nahoru" (mám jen dva). Doslechl jsem se, že potkanům můžu dávat i skořápky od vajíček i šlupky od zemáků jedná se totiž o jediny "krmení" co vyhazuju (kosti atp. samože dostávají). No a to je ta hlavní část dotazu, potřebuju se ujistit, že i tyto surviny jim můžu s klidným svědomím nabídnout. Děkuji za odpovědi

krmit krmivem pro králiky se samořejmě daj, antikokcidikum nevadí, ale budeš jim to muset řezat psíma granulema nebo jiným zdrojem živočišných bílkovin, jinak na nich pravděpodobně nic neodchováš. Myši potřebujou trochu živočišných bílkovin a potkani jich potřebujou poměrně hodně. S těma šlupkama od brambor opatrně, obzvlášť pokud jsou syrové. Často se nic nestane, a pak se najednou zvířata s prominutím krvavě zeserou a ze dne na den o ně přijdeš. stačí, by tam byly nějaké slupky zelené nebo víc klíčků. Slupky samy o sobě jsou mírně jedovaté, pokud jsou zelené nebo s klíčkama, tak už jsou jedovaté hodně (je v nich obsažen alkaloid solanin).

Naši potkyši - na mazlení, ne k zkrmu - dostávají taky všechny možné odřezky, skrojky, košťály a zbytky z všeho ovoce a zeleniny, patky z chleba (když náhodou zbudou a nechají se ztvrdnout...). Bramborové slupky jsme, s ovesnými vločkami a lehce spařenými kopřivami, krmili králíkům. Umyté a lehce ovařené, smíchané tak 1:1:1, podle oka... :-D Pamatuju se, že tuhle věc jedl i náš pes...