Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím vším krmíte potkany

Trochu se mi teď vymkl chov potkanů z tlapek. Pořád jsem si stěžoval, že se mě dlouho nemnoží a na pomoc jsem zneužil rodinou příslušnici. Na moje požádání založila trojku. Asi po měsíci mě všechny tři dala, že už nemá místo a bylo jasny že jedna samička je nabouraná. Tak už jsem měl 7 dospělých potkyšů a při pohledu na obří břicho samičky mě bylo jasny, že porodí slušnou salvu. A taky že jo, narodilo se !!19 fešáků!! Když jich máte tolik pochopíte pravidlo "chov hlodavců se vyplatí od 3 hadů nahoru" (mám jen dva). Doslechl jsem se, že potkanům můžu dávat i skořápky od vajíček i šlupky od zemáků jedná se totiž o jediny "krmení" co vyhazuju (kosti atp. samože dostávají). No a to je ta hlavní část dotazu, potřebuju se ujistit, že i tyto surviny jim můžu s klidným svědomím nabídnout. Děkuji za odpovědi

Naši potkyši - na mazlení, ne k zkrmu - dostávají taky všechny možné odřezky, skrojky, košťály a zbytky z všeho ovoce a zeleniny, patky z chleba (když náhodou zbudou a nechají se ztvrdnout...). Bramborové slupky jsme, s ovesnými vločkami a lehce spařenými kopřivami, krmili králíkům. Umyté a lehce ovařené, smíchané tak 1:1:1, podle oka... :-D Pamatuju se, že tuhle věc jedl i náš pes...